Robert Kubica pod skrzydłami PKN ORLEN

Podczas warszawskiej konferencji prasowej oficjalnie zainicjowano współpracę PKN ORLEN z Williams Racing. To właśnie w tym teamie będzie startował podczas nadchodzącego sezonu jedyny Polak w Formule 1 – Robert Kubica. Niewątpliwą atrakcją wydarzenia była prezentacja modelu bolidu, którym będzie jeździł polski kierowca.
Współpraca z Williams Racing to nie tylko promocja polskiego sportu, ale także doskonała możliwość dotarcia do globalnych odbiorców na całym świecie. – ORLEN jest firmą międzynarodową. Nasze produkty są dostępne na 6 kontynentach, w 90 krajach. W związku z tym musimy budować rozpoznawalność, musimy budować siłę marki, a właśnie przez podpisanie umowy z Williamsem, poprzez zaangażowanie Roberta, budujemy tę rozpoznawalność zarówno w kraju, jak i na rynkach zewnętrznych. To wydarzenie ma nie tylko zabarwienie sportowe, ale również czynnik biznesowy – mówił prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek.
Prezes Koncernu podkreślał, że paliwowy gigant nadal będzie zaangażowany w projekty promujące polski sport. Jak przypomniał, czołowym biznesem spółki jest produkcja paliw, w związku z czym zaangażowanie w sporty motoryzacyjne jest naturalnym kierunkiem, który wybiera Koncern.
Decyzja o współpracy z Williamsem była poprzedzona szeregiem analiz biznesowych, które wykazały zasadność takiego kroku. Taki sposób działania nie jest nowością dla globalnych marek, które właśnie w ten sposób promują swoje produkty na całym świecie. Dzięki współpracy z Willians Racing PKN ORLEN ma możliwość dotarcia do dwóch milionów odbiorców na całym świecie.
Najważniejszym uczestnikiem i bohaterem konferencji był oczywiście Robert Kubica, który opowiedział o swoich planach i tym, co zmieniło się podczas jego nieobecności na torach.

Eliza Kinalska
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Miejskie rowery wróciły na ulice Płocka

Od poniedziałku, 1 kwietnia rozpoczął się drugi sezon Płockiego Roweru Miejskiego. System został rozbudowany – …