Najnowsze informacje

Remont ulicy Łukasiewicza – będą kolejne utrudnienia

Kierowcy jeżdżący ulicą Łukasiewicza w kierunku ulicy Chemików i kombinatu petrochemicznego muszą się uzbroić w cierpliwość. Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu. Realizacja następnych etapów prac zależy od warunków pogodowych.
Przebudowa ulicy Łukasiewicza trwa od początku stycznia tego roku. – Zakres prac jest bardzo duży i obejmuje budowę kanalizacji, przebudowę nawierzchni, budowę nowych chodników, nowych dróg rowerowych oraz nowego oświetlenia na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą wraz z przebudową tego ostatniego skrzyżowania. Koszt inwestycji to blisko 28,3 mln złotych. Korzystanie ze środków z UE niesie za sobą obowiązek ich wykorzystania w określonym czasie i według określonego harmonogramu – wyjaśnia Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Ze względów bezpieczeństwa w najbliższym czasie wykonawca tej przebudowy – firma SKANSKA – zmuszony będzie całkowicie wyłączyć ruch na odcinku ul. Łukasiewicza, między skrzyżowaniem z ul. Tysiąclecia i ul. Gałczyńskiego.

Zobacz kolejny artykuł

Pielgrzymi z Płocka na Jasną Górę, wyruszą 6 sierpnia

W tym roku po raz 37 z Płocka wyruszy piesza pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną …

Gdzie się wybrać nad wodę?

Wakacje to doskonały czas, aby wybrać się nad wodę. Gdzie możemy spokojnie odpoczywać nie martwiąc …