Przebudowa nabrzeża wiślanego

Wciąż trwa przetarg na przebudowę nabrzeża wiślanego na odcinku od mostu Legionów Piłsudskiego do plaży za Morką. W poniedziałek, 24 lipca, po południu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Radni glosowali nad wprowadzeniem zmian w tegorocznym budżecie miasta. Chodziło między innymi o przesunięcie dodatkowej kwoty 4,5 miliona złotych na przebudowę nabrzeża. W chwili zamknięcia tego numeru Tygodnika Płockiego nie znaliśmy jeszcze wyniku głosowania.
Wiadomo, że środki na nabrzeże mają pochodzić z wpływów podatku CIT. Jak zaznacza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski są one bardzo dobre w tym roku.
W tegorocznym budżecie znalazło się 19 milionów złotych z przeznaczeniem na przebudowę nabrzeża wiślanego. Urząd Miasta chce pozyskać 20 milionów unijnej dotacji. – Nie byłoby potrzeby zwoływania tej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, gdyby konkurs na unijne dofinansowanie został rozstrzygnięty w maju lub czerwcu, tak jak planowano to pierwotnie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najwcześniej we wrześniu tego roku – mówi odpowiadający za miejskie inwestycje zastępca prezydenta Płocka Jacek Terebus.
Jeśli miasto dostanie unijne dofinansowanie, inwestycja będzie musiała zakończyć się do połowy przyszłego roku. – Już w sierpniu przyszłego roku zadanie musi zostać rozliczone. Skoro wciąż staramy się o unijne dofinansowanie na tę inwestycję, prace budowlane musimy rozpocząć już teraz – dodaje Jacek Terebus.
– Gdybyśmy tego nie zrobili, to moglibyśmy zapomnieć o środkach unijnych. Jeśli radni zgodzą się przesunięcie na tę inwestycję dodatkowych pieniędzy, to będziemy już mieli w pełni zabezpieczone środki własne – mówi skarbnik miasta Wojciech Ostrowski.
Przetarg powinien być już rozstrzygnięty. Do 14 czerwca wpłynęły oferty od trzech firm. Miasto odrzuciło najtańszą z nich – firmy ETP z Katowic, która chciała wykonać roboty za kwotę 27 757 768,22 złotych brutto. Urząd Miasta uznał, że oferta miała wady formalne, których nie można było usunąć. Firma odwołała się jednak do Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych. W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok w tej sprawie.

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …