fot. Dariusz Ossowski

Prezydent przedstawia dwa warianty w sprawie Przedszkola nr 17

Rodzice zdecydują podczas konsultacji
Albo nowa siedziba wybudowana w miejscu, gdzie obecnie mieści się Miejskie Przedszkole nr 17, albo adaptacja na potrzeby przedszkolaków segmentu usytuowanej kilkadziesiąt metrów obok obecnej Szkoły Podstawowej nr 3. Takie propozycje przygotowało miasto. Teraz przy okazji głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego chce je poddać pod konsultacje społeczne.
Taka formuła konsultacji w tej inwestycji jest zastosowana po raz pierwszy. Przypomnijmy, że temat nowej siedziby i ewentualnej nowej lokalizacji placówki spotkał się ze sprzeciwem rodziców, którzy zebrali kilka tysięcy podpisów pod listą swoich argumentów. Na piątkowej konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przedstawił informację o tym, jakie propozycje po dotychczasowych spotkaniach z rodzicami i pracownikami przygotowało miasto.
Wariant pierwszy to budowa nowego przedszkola w miejscu, w którym stoi ono obecnie przy ulicy Kossobudzkiego. Obok powstanie teren zielony dla mieszkańców. Szacunkowy koszt inwestycji to około 10 mln. zł.
Druga propozycja to usytuowanie nowej siedziby przedszkola w sąsiadującej z przedszkolem Szkole Podstawowej nr 3.

Zobacz kolejny artykuł

Uwaga na podejrzane samochody

Ludzie na wsi w swoich lokalnych społecznościach raczej żyją spokojnie. Zwykle dobrze się znają, wzajemnie …