Pracownica banku wyłudziła miliony złotych

Policjanci z sochaczewskiej komendy doprowadzili do zatrzymania nieuczciwej pracownicy banku. Kobieta, pracując jako opiekun klienta, wyprowadziła z banku kilka milionów złotych. Nie jest to jedyna podejrzana w tej sprawie. Sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie został już sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Płocku.
Jak informuje na swojej stronie internetowej mazowiecka policja, funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie od ponad dwóch lat pracowali nad sprawą przestępstw popełnianych przez nieuczciwą pracownicę jednego z banków w Sochaczewie. To w ostatnich latach już trzecia bardzo duża sprawa dotycząca nieprawidłowości w kolejnej placówce bankowej realizowana przez funkcjonariuszy sochaczewskiej jednostki. – Kryminalni uzyskali informację, że opiekun klienta, 36-letnia kasjerka banku podrabiała dokumenty, takie jak dowody wypłat pieniędzy z rachunków, a także podpisy klientów. Kobieta posługiwała się tymi dokumentami jak autentycznymi, a następnie na ich podstawie przywłaszczała pieniądze znajdujące się na rachunkach klientów banku. Nieuczciwa kasjerka przelewała również pieniądze z kont klientów banku na inne rachunki, a następnie wypłacała je i przywłaszczała – informuje zespół prasowy mazowieckiej policji.
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili kilku pokrzywdzonych. Były to przeważnie osoby w podeszłym wieku, które przez kasjerkę straciły oszczędności życia. Ustalono, że 36-latka wzbogaciła się w ten sposób o kilkaset tysięcy złotych.

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …