Najnowsze informacje

Policja sprawdza światła

Do 17 grudnia potrwa policyjna akcja pod hasłem „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Działania są prowadzone w całym kraju. Włączyli się w nie także funkcjonariusze płockiej drogówki.
Jesień i zima to trudny czas dla kierowców. Często na drogach panują trudne warunki do podróżowania. Dlatego też tak bardzo ważne jest, aby zadbać o stan oświetlenia w swoim samochodzie. Prawidłowo funkcjonujące światła w samochodzie nie tylko odpowiednio oświetlają drogę, ale także pozwalają na to, aby pojazd był widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego i aby jego światła nie oślepiały innych kierowców. – Policjanci z płockiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów z niesprawnym oświetleniem, aby w ten sposób zminimalizować ryzyko wypadku, którego powodem będzie słaba widoczność pojazdu lub oślepienie kierującego nieprawidłowo ustawionymi światłami innego pojazdu – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Poza ustawieniem świateł i ich sprawnością policjanci zwracają również uwagę na oświetlenie pojazdu, które musi być zgodne z obowiązującymi przepisami.

Zobacz kolejny artykuł

Pielgrzymi z Płocka na Jasną Górę, wyruszą 6 sierpnia

W tym roku po raz 37 z Płocka wyruszy piesza pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną …

Gdzie się wybrać nad wodę?

Wakacje to doskonały czas, aby wybrać się nad wodę. Gdzie możemy spokojnie odpoczywać nie martwiąc …