Podpowiadamy, jak jeździć 1 listopada

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia z pewnością wielu płocczan wyruszy na cmentarze. W naszym mieście można się spodziewać sporych utrudnień, szczególnie na ulicy Bielskiej, którą 1 listopada będą mogły poruszać się jedynie autobusy oraz taksówki. W newralgicznych miejscach ruchem będą kierować policjanci. Poza zwracaniem uwagi na ich polecenia kierowcy powinni pamiętać o uważnym patrzeniu na znaki.
W Dniu Wszystkich Świętych zostanie zamknięty przejazd ulicą Bielską – na przebudowywanym odcinku pomiędzy ulicami Targową i Sierpecką.
Wszystko przez trwające na ulicy Bielskiej roboty budowlane. Chodzi głównie o prace związane z budową obwodnicy. – 1 listopada ulica Bielska wciąż będzie placem budowy, który nie będzie dostępny dla ruchu pieszych. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wymaga, że tego dnia musimy prosić o skorzystanie z objazdów i ominięcie ul. Bielskiej – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
1 listopada przejazd ulicą Bielską zostanie zamknięty o godz. 7.00 – od skrzyżowania z ul. Targową przez budowę węzła obwodnicy „Bielska” po skrzyżowanie ul. Bielskiej z ul. Sierpecką.
Dojazd do cmentarza komunalnego będzie możliwy z północy – od Sierpca i Bielska. – Ale z trzech parkingów, które przy nekropolii dotychczas przygotowywaliśmy, dostępny będzie tylko jeden – między pętlą autobusową a stacją paliw. Kolejne są w przebudowywanym obszarze – dodaje Hubert Woźniak.
Przejazd ul. Bielską będzie zamknięty do godz. 18.00, ale ostateczną decyzję o czasie wyłączenia przejazdu podejmą kierujący na miejscu ruchem policjanci.
Objazdy z centrum do cmentarza komunalnego poprowadzą ul. Chopina i Targową, następnie drogą wojewódzką nr 567 – w granicach miasta, Otolińską – w kierunku na Górę do skrzyżowania w Nowym Boryszewie, przez które można będzie dojechać do drogi nr 60 i ul. Bielskiej. W rejonie stacji paliw zostanie wyznaczony parking na terenie nieutwardzonym.
Można będzie też skorzystać z oferty przygotowanej przy współpracy z miejskimi spółkami: Rynex i Komunikacja Miejska.

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …