Płockie nabrzeże tylko częściowo dostępne

Na płockim nabrzeżu trwają wciąż odbiory techniczne, ale inwestycja została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019.

Organizatorem konkursu jest Portal Samorządowy. Internauci mogą oddawać głosy na 25 inwestycji komunalnych z całego kraju. Decydujący głos będzie należał do członków Rady Konsultacyjnej, którzy spośród nominowanych projektów wskażą swoich faworytów. Głosowanie zakończy się 6 maja, a laureaci zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w połowie maja w Katowicach.
Umowę na przebudowanie nabrzeżna prezydent Andrzej Nowakowski i jego zastępca Jacek Terebus podpisali z przedstawicielami zarządu firmy PORR – Marcinem Lewandowskim i Jakubem Chojnackim – 18 sierpnia 2017 roku. We wrześniu rozpoczęły się prace. – To pierwszy etap renowacji bulwarów wiślanych w Płocku. Zastąpią nabrzeże, które powstawało w latach 1970 – 1973. Inwestycja z początku lat siedemdziesiątych była związana z zakończeniem budowy zapory we Włocławku i rozpoczęciem wypełniania Zalewu Włocławskiego wodą – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego referatu informacji miejskich.
W pierwszym, zakończonym etapie, prace były prowadzone od Morki do Mostu Legionów Józefa Piłsudskiego. Urząd Miasta ma już projekt drugiego etapu – prace mają być prowadzone od mostu do siedziby Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.
Pierwotnie były planowane dwa terminy zakończenia prac na nabrzeżu. Pierwszy to połowa 2018 roku, a drugi to grudzień ubiegłego roku. – Wszystko zależało od tego, czy zdobędziemy unijne dofinansowanie. Ostatecznie zdobyliśmy je w sierpniu ubiegłego roku. Było już jednak zbyt późno, żeby prace zakończyły się w połowie ubiegłego roku, ale termin grudniowy nadal był możliwy do dotrzymania – dodaje Hubert Woźniak.
Mamy już koniec marca 2019 roku, a wyremontowane nabrzeże jest dostępne jedynie częściowo. Taka sytuacja będzie miała jeszcze miejsce przez kilka tygodni.

tekst i fot. Jacek Danieluk

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …