Najnowsze informacje

Placówka będzie rozbudowana

Przed tygodniem pisaliśmy na łamach Tygodnika Płockiego o trudnej sytuacji Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach. Zdaniem rodziców starosta płocki zamierzał przenieść szkołę do innego budynku w innej miejscowości. Rodzice zorganizowali spotkanie, na którym chcieli usłyszeć, jaka będzie ostateczna decyzja. I wyszli z niego usatysfakcjonowani, bo nie tylko dowiedzieli się, że nie ma planu przeniesienia szkoły, ale także iż w starostwie czekają na pozwolenie na rozbudowę placówki.
Jeszcze kilka minut przed wejściem do gabinetu starosty rodzice martwili się, że szkoła zostanie przeniesiona. W ich obronie stawała radna wojewódzka Ewa Szymańska, która zapowiedziała, że nie dopuści do przeniesienia placówki w inne miejsce i deklarowała walkę do końca.
Nie tylko o swoje miejsca pracy, ale także o postępy w nauce uczących się w szkole dzieci martwiły się nauczycielki. – Nie wyobrażamy sobie przeniesienia szkoły w inne miejsce. Dzieci, zwłaszcza te z autyzmem, mocno przeżyją fakt przenosin. Kiedy przeprowadzaliśmy się tylko z piętra na piętro, to potem nasi podopieczni cofali się w rozwoju, traciliśmy miesiące rehabilitacji i terapii – twierdziły.
W tym czasie w gabinecie starosty odbywało się spotkanie z rodzicami. Gdy wyszli z gabinetu, przekazali wszystkim dobre wieści. Szkoła pozostaje w dotychczasowym miejscu, a starostwo czeka tylko na pozwolenie na budowę, by powiększyć przestrzeń dla uczniów.

Zobacz kolejny artykuł

Pielgrzymi z Płocka na Jasną Górę, wyruszą 6 sierpnia

W tym roku po raz 37 z Płocka wyruszy piesza pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną …

Gdzie się wybrać nad wodę?

Wakacje to doskonały czas, aby wybrać się nad wodę. Gdzie możemy spokojnie odpoczywać nie martwiąc …