Od 3 sierpnia będziemy jeździć po Płocku rowerami miejskimi

Do wielu miast w Polsce, gdzie funkcjonuje rower miejski, od 3 sierpnia dołącza Płock. Na ulicach miasta już zostało zainstalowanych 25 stacji, w sumie do użytku mieszkańców i turystów będzie 250 rowerów standardowych. Już wiadomo, że nie ma mowy o tandemach, ani rowerach elektrycznych.
Informacje o rozpoczęciu działalności roweru miejskiego w Płocku przekazał nam rzecznik prasowy Nextbike Polska S.A. Marek Pogorzelski. – Potwierdzam, że 3 sierpnia mieszkańcy będą mogli korzystać z Płockiego Roweru Miejskiego. Aby to zrobić, będzie trzeba zarejestrować się w systemie, na przykład na stronie internetowej PRM i zasilić konto kwotą minimum 10 zł, która jest niezbędna do wypożyczenia roweru.
Warto wiedzieć, że użytkownicy, którzy mają już aktywne konto założone w innych systemach Nextbike, choćby w warszawskim Veturilo, mogą z niego skorzystać. Rower będzie można wypożyczyć korzystając z terminala stacji wypożyczeń lub aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne.
W przypadku dłuższych wypożyczeń opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie internetowym www.plockirowermiejski.pl. Cennik i szczegółowe instrukcje będą również umieszczone na terminalach stacji wypożyczeń.
Jak to zrobić? Żeby dołączyć do rodziny osób jeżdżących rowerami miejskimi, należy najpierw się zarejestrować.

tekst i fot. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …