Miejskie rowery wróciły na ulice Płocka

Od poniedziałku, 1 kwietnia rozpoczął się drugi sezon Płockiego Roweru Miejskiego. System został rozbudowany – do dyspozycji użytkowników jest 287 rowerów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Można je wypożyczyć na 29 stacjach. Co ważne ten sezon na rowery miejskie będzie dłuższy od ubiegłorocznego o 4 miesiące.

– Płocki Rower Miejski powraca w nowej, większej odsłonie – zapowiada Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy firmy Nextbike Polska – operatora systemu. – Wraz z początkiem sezonu zostaną uruchomione dwie nowe stacje Harcerska-Żelazna i Przemysłowa-NSZ, a liczba rowerów wzrośnie o 20 sztuk. To kolejna już rozbudowa uruchomionego w sierpniu zeszłego roku systemu – we wrześniu ubiegłego roku dodano dwie stacje – jedną przy sklepie Decathlon, a drugą w Nowym Gulczewie.
To nie koniec zmian. Od 1 lipca tego roku system ulegnie dalszej rozbudowie. Nowa stacja z 10 rowerami zacznie funkcjonować przy ul. Górnej. W systemie będzie więc 297 rowerów na 30 stacjach.
– System Płockiego Roweru Miejskiego okazał się absolutnym przebojem – przypomina prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – System uruchomiliśmy, oddając jednocześnie wiele dróg rowerowych wraz z główną magistralą rowerową. To połączenie tych dwóch inwestycji przyniosło tak dobre rezultaty. Płocczanie masowo zaczęli jeździć rowerami. Sam również często z roweru miejskiego korzystałem i zamierzam korzystać.
Tylko w pierwszy weekend funkcjonowania Płockiego Roweru Miejskiego od piątku, 3 sierpnia do niedzieli, 5 sierpnia ubiegłego roku płocczanie wypożyczali miejskie rowery 4 500 razy. Najchętniej rowery wypożyczane były w niedzielę – ponad 1 700 wypożyczeń.
– Płocki Rower Miejski to wciąż młody system, tym bardziej cieszymy się, że już jest rozbudowywany. To z pewnością również efekt jego popularności. W zeszłym roku przez niespełna cztery miesiące rowery wypożyczono 145 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 14 tysięcy użytkowników. W tym sezonie z rowerów będzie można korzystać przez osiem miesięcy, liczymy więc, że dołączą kolejni użytkownicy – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Płockiego Roweru Miejskiego.
Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Można skorzystać z konta założonego w systemie Płockiego Roweru Miejskiego lub innego systemu Nextbike. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej PlockiRowerMiejski. pl, aplikacji Nextbike lub – po uruchomieniu systemu – jednego z terminali stacji wypożyczeń. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych.
Rower wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala.

Jacek Danieluk
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …