Kupujemy prezenty pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas zaczyna myśleć o tym, co podarować najbliższym. Pierwsze oferty świąteczne pojawiają się również w sklepach. Wybór prezentu wcale nie jest łatwy, a przecież każdy z nas chciałby, żeby jego podarunek sprawił radość obdarowanej osobie.
Rozpakowywanie prezentów świątecznych to najbardziej wyczekiwany moment Wigilii dla wielu dzieci. Czasem jednak mniej zaznajomione z tematem ciocie i wujkowie mają spory problem z wyborem odpowiedniego prezentu. We współczesnym świecie trendy w zakresie zabawek i akcesoriów dla dzieci zmieniają się niezwykle dynamicznie, co sprawia, że czasami naprawdę ciężko za nimi nadążyć. Aby wybór prezentów przestał stresować, a zaczął cieszyć, przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą być wskazówkami dla obdarowujących. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, żeby przy wyborze podarku uwzględnić indywidualne zainteresowania osoby obdarowywanej – jego hobby lub ulubiony sposób spędzania czasu. Wiedza na ten temat może nam przynieść zupełnie nowe i niebanalne pomysły.
Wiele osób największy problem ma z obdarowywaniem dzieci. Często jest tak dlatego, że obdarowujący nie mają pociech w podobnym wieku lub ich dzieci są już dorosłe. Rynek produktów dla najmłodszych jest bardzo dynamiczny i wciąż pojawiają się na nim nowe artykuły. To, co było hitem rok temu, w tym sezonie może być już zupełnie zapomniane. Rzeczy, które nam wydają się interesujące, dzieci mogą uznać za zwyczajnie nudne.

Zabawkowe hity
Najmłodsi często mają swoje ulubione zabawki, niektóre kolekcjonują, więc warto kupić im coś, z czego na pewno będą zadowolone. Wśród takich serii na pewno można wymienić hit ostatnich miesięcy, czyli lalki L. O. L. Są to małe figurki, które znajdują się w specjalnej kuli, dzięki czemu kupując zabawkę nie wiemy, co znajdziemy w środku. Oczywiście do lalek można dokupić różne dodatki. Cena pojedynczej lalki waha się od ok. 30 zł do 50 zł.
Równie popularne są lalki Enchantimals, które stylizowane są na różne zwierzęta. Wśród nich są m.in. lalki-jelonki, lalki-króliki oraz lalka-wiewiórka. W każdym z zestawów znajduje się również zwierzątko, do którego upodobniona została zabawka. W serii znajdziemy również różnego rodzaju akcesoria, m.in. domki dla ulubienic, rowery oraz meble. Ceny zestawu rozpoczyna się od ok. 45 zł.
Wśród najmłodszych nadal popularne są klocki lego, wśród których pojawiają się różnego rodzaju serie ,m.in. Friends, Star Wars, Duplo czy Ninjago. Dla wielu prezentem marzeń są samochody lub samoloty, którymi można zdalnie sterować. Wśród chłopców wciąż pożądane są wszelkiego rodzaju zabawkowe pistolety.
Trzeba przyznać, że wybór w sklepach z zabawkami jest ogromny i warto pomyśleć wcześnie o tym, co sprawiłoby dziecku największą radość. Niezwykle pomocny w tym może być list do świętego Mikołaja.

Inspiracje z internetu
O ile młodsze dzieci często mówią o tym, co chciałyby dostać, to z nastolatkami jest już pewien problem. I nie chodzi wcale o to, że młodzież nie komunikuje się z otoczeniem w tej kwestii, a raczej o to, że ich marzenia niekoniecznie podobają się rodzicom. Bo co zrobić, gdy 16-latek chciałby w ramach prezentu zrobić sobie tatuaż? No cóż, rodzice stają wtedy przed dużym wyzwaniem.
Współczesne nastolatki czerpią swoje inspiracje przede wszystkim z internetu. Mają swoich ulubionych blogerów, youtuberów, których poczynania śledzą praktycznie każdego dnia. To może być wskazówka dla obdarowujących.
Wybór prezentu zależy przede wszystkim od zainteresowań młodego człowieka. Świat się zmienia, a co za tym idzie – również wymarzone prezenty. Wśród nastolatków niesłabnącą popularnością cieszą się gry komputerowe. W związku z tym, dla wielu z nich doskonałym prezentem będzie Pay Safe Cart, czyli karta pozwalająca na zakupy w sieci. Co można za nią kupić i jak to działa? Takie karty mogą służyć do zakupu dodatków w ulubionej grze. Posiadają specjalny kod, który pozwala na płacenie za wirtualne zakupy. Ich nominały rozpoczynają się od 20 zł.
Od dłuższego czasu trendem podarunkowym jest elektronika.

Eliza Kinalska
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …