II tura wyborów samorządowych 2018

W II turze wyborów burmistrzów i wójtów na Mazowszu Płockim w zdecydowanej większości wygrywali obecni włodarze gmin. Ale nie wszędzie. Nowy wójt będzie w gminie Słubice. W niektórych przypadkach obecni włodarze gmin nieznacznie wygrywali nad swoimi kontrkandydatami.
Po II turze wyborów w powiecie płockim Słubice są trzecią gminą, w której będzie nowa władza po tegorocznych wyborach samorządowych. Rozstrzygnięcia o zmianach zapadły w I turze w gminie i mieście Wyszogród oraz w gminie Staroźreby. W Słubicach na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba było poczekać do II tury.
W I turze wyborów na stanowisko wójta gminy Słubice wygrał Jacek Kozłowski (KWW Z ludźmi, dla ludzi), który jest członkiem SLD, zdobywając poparcie 42,28 proc. wyborców. Na obecnego wójta Krzysztofa Dylickiego (KW PSL) zagłosowało 30,68 proc. wyborców. W dogrywce również lepszy okazał się Jacek Kozłowski. W II turze jego zwycięstwo było bardziej okazałe. Poparło go 60,31 proc. głosujących mieszkańców gminy. Krzysztofa Dylickiego – 39,69 proc. W II turze frekwencja wyniosła 54,24 proc.
Jeśli chodzi o Radę Gminy Słubice, to komitet Jacka Kozłowskiego zdobył 6 mandatów. PSL wywalczył 5, a KW PiS 4. Nowy wójt będzie więc musiał szukać poparcia dla swoich pomysłów wśród teoretycznie opozycyjnych radnych.
W powiecie płockim II tura była także w gminie Mała Wieś.

(gsz), (ek)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …