Najnowsze informacje

Gorąca dyskusja na nadzwyczajnej sesji

Funkcjonowanie strefy płatnego parkowania było tematem ubiegłotygodniowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Została ona zwołana na wniosek radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W auli ratusza zjawiło się wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w rejonie Starego Miasta. Gorąca dyskusja nie przyniosła jednak żadnych efektów.
Zanim doszło do zwołania ubiegłotygodniowej sesji, przedsiębiorcy przygotowali ankietę dotyczącą strefy płatnego parkowania. Większość osób, które wypełniły ankietę, oceniła strefę negatywnie. Te wyniki zostały przekazane do Urzędu Miasta. Przedsiębiorcy prosili prezydenta o spotkanie. Sprawą zainteresowali się radni PiS.
–Wie pan, dlaczego ta sesja została zwołana? – pytała prezydenta szefowa klubu radnych PiS Wioletta Kulpa. – Do ratusza wpłynęło pismo z podpisami 167 przedsiębiorców. Do tej pory nie otrzymali odpowiedzi. Zadzwoniłam do pana asystentki z pytaniem, kiedy zostanie zorganizowane spotkanie. Usłyszałam w odpowiedzi, że w grudniu nie ma na to szans. Może odbędzie się w styczniu. Ale w styczniu może pan już nie mieć się z kim spotkać, bo przedsiębiorcy będą musieli zlikwidować swoją działalność.
Prezydent Andrzej Nowakowski wyjaśnił, że pismo od przedsiębiorców wpłynęło 29 listopada, a na odpowiedź ratusz ma 30 dni. – Odpowiedź jest przygotowana. Uważam, że rozmowa z przedsiębiorcami miałaby więcej sensu niż atmosfera politycznej przepychanki, jaka panuje w tej chwili. Jestem gotowy do takiego spotkania, ale myślałem, że w grudniu kupcy są zajęci. Stąd propozycja spotkania w styczniu.
Przedsiębiorcy podkreślają, że uruchomienie strefy płatnego parkowania wpłynęło niekorzystnie na ich działalność.


Jacek Danieluk

Zobacz kolejny artykuł

Pielgrzymi z Płocka na Jasną Górę, wyruszą 6 sierpnia

W tym roku po raz 37 z Płocka wyruszy piesza pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną …

Gdzie się wybrać nad wodę?

Wakacje to doskonały czas, aby wybrać się nad wodę. Gdzie możemy spokojnie odpoczywać nie martwiąc …