fot. Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska

Dziś auta, jesienią także motocykle

Fani driftu, szykujcie się na gorący weekend. Znów na stadionie Wisły pojawi się asfaltowy tor, by mogli się na nim zmierzyć zawodnicy ligi Drift Masters Grand Prix. Największy doping należy się tutaj płocczaninowi – Piotrowi Więckowi z Budmat Auto Drift Team. Ten zawodnik ma ducha walki, no i talent. Wygrał Drift Masters Grand Prix w sezonach 2014 i 2015. Czy w tym roku powtórzy sukces? Gorąco na to liczymy.
W Płocku odbędzie się druga z rund DMGP. Będzie też w naszym mieście jeszcze jedna, jesienią. Skupmy się jednak na najbliższym wydarzeniu – rundzie nocnej. Zawodnicy wystartują przy pełnym oświetleniu obiektu. Obok Więcka pojawi się też zaledwie 15-letni Adam Zalewski. Płocczanie pewnie go pamiętają. Wygrał płocką rundę ligi w zeszłym roku. – Na zawodach w Płocku wystąpi też najlepszy driftingowy kierowca w Europie, czyli Irlandczyk James Dean. Wystartuje po raz pierwszy w Polsce swoim własnym autem – mówi Agnieszka Korolczuk, dyrektor ds. marketingu w Budmacie.
Poza widowiskowymi przejazdami kierowców organizatorzy zapewniają moc wrażeń. Odbędą się pokazy FMX – Freestyle Family czy pokazy ognia Psycho Dolls. Na dzieci czekać będzie specjalna strefa z wykwalifikowanymi pedagogami. Zajmą się oni maluchami, gdy rodziców pochłoną sportowe emocje. To nie jedyna atrakcja dla najmłodszych.
W sobotę impreza przewidziana jest w godzinach od 12.00 do 3.00. Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 14.00. Show dla publiczności – początek godz. 20.30, a o północy przewidziany jest specjalny pokaz, w którym udział wezmą Freestyle Family, Psycho Dolls oraz zawodnicy. Park maszyn otwarty będzie dla publiczności przez pół godziny w sobotę od godz. 18.30 do 19.00, a w niedzielę od godz. 14.30 do 16.00. W niedzielę na stadionie można się bawić od godz. 8.00 do 16.30. Kwalifikacje przewidziane są od godz. 8: 00. Znów będzie Show dla publiczności (godz. 12.00).
Biuro zawodów, w którym można kupić bilety (cena od 15 zł za dzień) czynne jest na Dworcu Płock przy ul. Dworcowej, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, a także w siedzibie POKiS-u przy ul. Tumskiej. Po raz pierwszy w Płocku są do nabycia bilety do Klubu Kibica DMGP (strefa z cateringiem, alkoholem, relacją TV).
Warto dodać, że z organizatorami płockich rund DMGP współpracę nawiązało płockie motocyklowe stowarzyszenie Ego Sum Via z Płocka. Na jednej z konferencji reprezentanci stowarzyszenia Joanna Olejnik i Hubert Murawski założyli nawet kurtki ekipy BudMat Drift Auto. Nie kończą jednak swojej przygody z motocyklami, ani też nie powiększają teamu BudMat Auto. – Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni przez Drift Masters. Organizatorzy wyciągnęli do nas serdeczną dłoń. Przy pierwszej rundzie dla motocyklistów będą przygotowane specjalne parkingi, będą też niespodzianki – mówi Hubert Murawski, reprezentujący Stowarzyszenie Ego Sum Via.
Zdecydowanie większa wspólna akcja kroi się na przełomie września i października, czyli podczas drugiej rundy, która zbiegnie się w czasie z zakończeniem sezonu motocyklowego. – Jako stowarzyszenie od 5 lat organizujemy zakończenie sezonu. Są plany, by połączyć siły z Drift Masters, by się uzupełniać oraz zrobić większą imprezę dla promocji i rozwoju miasta – dodaje Joanna Olejnik. Szczegółów nikt jeszcze nie chce zdradzać. – Pracujemy nad czymś, czego jeszcze w tym mieście nie było – mówi enigmatycznie „Murek”.
Organizatorzy płockich rund Drift Master GP potwierdzają rewelacje, choć na razie ogólnikowo. – Z motocyklistami jest nam po drodze. Wszyscy jeździmy po asfaltowych torach. Ten kierunek wspólnego działania jest więc oczywisty. Chcemy stadion wypełnić po brzegi. Miejmy nadzieję, że to się wspólnymi siłami uda – mówi Agnieszka Korolczuk, dyrektor ds. marketingu w Budmacie. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Płockie nabrzeże tylko częściowo dostępne

Na płockim nabrzeżu trwają wciąż odbiory techniczne, ale inwestycja została nominowana w konkursie Top Inwestycje …