Najnowsze informacje
fot. J. Danieluk

Działkowcy niezadowoleni

Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców przy ul. Szpitalnej protestują przeciwko działaniom Agencji Rewitalizacji Starówki.
W pierwszej połowie grudnia ARS ogrodziła swoją działkę przy ul. Szpitalnej. Jej właścicielem spółka jest od 2009 roku. To wtedy miasto przekazując grunt, podniosło kapitał zakładowy ARS-u. W grudniu ARS ogrodziła swoją działkę. Zrobiła to jednak tak niefortunnie, że przy okazji jednak uniemożliwiła działkowcom korzystanie z trzech bram. – W sumie mamy dziesięć bram. Ponad dwudziestohektarowy teren ogrodu działkowego jest podzielony na sektory. Działania ARS-u nas zaskoczyły – mówi prezes ROD Powstańców Dariusz Antonowicz.
Cała sprawa ma swój początek w momencie podjęcia przez Urząd Miasta decyzji o podniesieniu kapitału spółki sześć lat temu i przekazaniu jej aportem działki przy ulicy Szpitalnej. Grunt wchodzi częściowo na tereny ROD Powstańców. Sprawa była już nawet w sądzie z powództwa Agencji Rewitalizacji Starówki. Została wycofana, ponieważ spółka miała zapłacić działkowcom odszkodowanie. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Cud, że nie doszło do tragedii

Płoccy policjanci ustalili kobietę kierującą samochodem volkswagenem new beetle, która na al. Piłsudskiego przejechała na …

System roweru miejskiego coraz bliżej

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przygotowanie i obsługę systemu roweru miejskiego w Płocku. Umowa …

Jeden komentarz

  1. Ogrodzili bo wreszcie będą rewitalizować Obóz NKWD na Winiarach przecież to w końcu miejsce martyrologii narodu polskiego