Cud, że nie doszło do tragedii

Płoccy policjanci ustalili kobietę kierującą samochodem volkswagenem new beetle, która na al. Piłsudskiego przejechała na czerwonym świetle i nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie z dwójką dzieci przechodzącym na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tylko dzięki reakcji pieszej nie doszło do poważnego wypadku. Niebezpieczne zachowanie kierującej zarejestrowała kamera umieszczona w autobusie komunikacji miejskiej.
Do zdarzenia doszło 12 lutego na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego w Płocku. – Kamera umieszczona w autobusie Komunikacji Miejskiej zarejestrowała moment, kiedy autobus zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, gdyż na sygnalizatorze świeci się czerwone światło, a na przejście wchodzi kobieta i dwoje dzieci. W pewnym momencie, gdy kobieta z dziećmi zbliża się do środka jezdni, widoczny jest samochód na lewym pasie, volkswagen new beetle. Osobówka przejeżdża obok autobusu, wjeżdża na przejście mimo zapalonego czerwonego światła, zmuszając w ten sposób pieszych do zatrzymania się. Na nagraniu widać, jak kobieta przytrzymuje jedno z dzieci, aby nie zostało potrącone. Ta przytomna reakcja kobiety pozwoliła na uniknięcie poważnego wypadku drogowego – mówi rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Zapis z kamery został przekazany przez Komunikację Miejską płockim policjantom. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności w celu ustalenia kierującego samochodem w tym strasznym momencie. Była to 21-letnia mieszkanka powiatu płońskiego. – Kobieta wczoraj usłyszała w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i za rażące lekceważenie przepisów ruchu drogowego zostało jej zatrzymane prawo jazdy. Sporządzona w sprawie dokumentacja została przekazana do Sądu Rejonowego w Płocku – Sekcji do spraw Wykroczeń, gdzie zostaną podjęte dalsze czynności. Za wykroczenie, którego dopuściła się kierująca, przewidziana jest kara grzywny do 5 tys. zł. oraz zatrzymanie prawa jazdy na czas do 3 lat – dodaje Krzysztof Piasek.
Rzecznik płockiej policji zapewnia, że policjanci uważnie przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie przejść dla pieszych oraz na skrzyżowaniach. Mimo to można często zauważyć samochody przejeżdżające przez skrzyżowania na „późnym żółtym świetle”. Część kierowców zdaje się nie pamiętać, że takie zachowanie może doprowadzić do tragedii.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Uwaga na podejrzane samochody

Ludzie na wsi w swoich lokalnych społecznościach raczej żyją spokojnie. Zwykle dobrze się znają, wzajemnie …