Byliśmy na planie serialu „Pod powierzchnią”

Trwają prace nad serialem „Pod powierzchnią”, którego akcja rozgrywa się w Płocku. W produkcji TVN-u, wystąpią m. in Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat i Magdalena Boczarska. Premiera przewidywana jest na 21 października. Z tej okazji dziennikarze zostali zaproszeni na plan, aby zobaczyć jak wygląda „od kuchni” praca nad serialem.
Mini miasteczko ekipy zostało ulokowane na ulicy Sienkiewicza, naprzeciwko Zakładu Karnego. W jego skład wchodzą kampery aktorów, auto gastronomiczne oraz makeup bus. Jak wygląda życie na planie? Ile trwa dzień zdjęciowy? Gdzie odpoczywają aktorzy i członkowie ekipy? O wszystkim tym opowiedzieli członkowie ekipy.
Naszym przewodnikiem po obozie filmowców był Kacper. – Przeciętny dzień zdjęciowy to 10 – 12 godzin pracy na planie. Dzisiaj rozpoczęliśmy pracę o 7 rano, planowo kończymy zdjęcia o 18.45. Nie jest to typowe, że zapraszamy kogokolwiek na plan. Zazwyczaj jest on zamknięty dla ludzi spoza ekipy – mówił.
Tego dnia filmowcy zdradzili kilka sekretów ze swojego zawodowego życia. Dostaliśmy zielone światło, aby zajrzeć do kamperów. Są one miejscem, gdzie chwile wolne od pracy spędzają aktorzy, reżyser i inni członkowie ekipy. Są one całkiem wygodne, ale jednak… zwyczajne. Daleko im do domów na kółkach w hollywoodzkim stylu. Makeup bus to już zupełnie inna sprawa. Na pewno zainteresowałby panie. Oprócz stanowisk makijażystów i fryzjerów, znajduje się tam również duża garderoba. W środku mnóstwo ubrań przygotowanych na potrzeby serialu, a także pralka. Cóż, ekipa musi być przygotowana na wszystkie okoliczności – nawet na tak prozaiczne czynności jak pranie.
Prace na planie w Płocku rozpoczęto w połowie lipca. Przez ten czas nagrano kilka scen. – Plaża nad Wisłą jest tłem dla wielu scen. Zajazd Rybaki gra serialowy ośrodek wypoczynkowy „Eden”. Realizujemy również sceny samochodowe. Tutaj tłem wydarzeń są między innymi ulice Sienkiewicza i Jerozolimska – mówił nasz przewodnik Kacper. Filmowcy zachwalali Płock. Podkreślali, że jest to bardzo ładne miasto i że zostali tu ciepło przyjęci.
Ekipa pilnie strzeże tajemnic odnośnie fabuły serialu.

Eliza Kinalska
fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …