Bierzesz ślub? To przewodnik dla ciebie!

Zawarcie związku małżeńskiego to jedna z najważniejszych chwil w życiu człowieka. I choć sama ceremonia zaślubin oraz towarzyszące jej wesele trwają zazwyczaj kilkanaście godzin, to przygotowania do ceremonii trzeba rozpocząć dużo wcześniej. Czas przedślubny to okres wzmożonego wysiłku logistycznego oraz podejmowania decyzji – począwszy od wyboru sali aż do obrączek i dekoracji.

Przygotowania do ślubu najlepiej rozpocząć ze sporym wyprzedzeniem. Przede wszystkim ze względu na duże obłożenie sal weselnych. Te najbardziej oblegane trzeba zarezerwować minimum 2 lata wcześniej. Nie brakuje też innych spraw, jakie narzeczeni muszą załatwić. Dawno już minęły czasy, kiedy u jubilera był tylko jeden model obrączek, a zdobycie ich graniczyło z cudem. Teraz narzeczeni mają tysiące możliwości, co czasami wcale nie ułatwia dokonania wyboru, a wręcz go utrudnia. Do tego wciąż zmieniające się trendy oraz niezwykle szybki rozwój technologii. Z tego względu warto wybrać się np. na targi ślubne, gdzie w jednym miejscu znajdziemy wszystko, co może zainteresować przyszłych małżonków. Jedni chcą mieć ślub jak z bajki, inni wolą bardziej swojski styl, ale każdy chce, żeby jego ślub był wyjątkowy. Dla przyszłych małżonków przygotowaliśmy specjalny przegląd trendów ślubnych.

Reklama

Klasyka i ekstrawagancja
Dla każdej panny młodej kluczowym elementem ślubu jest suknia, w której zaprezentuje się podczas ceremonii. Zdarza się, że już w bardzo młodym wieku dziewczynki wymieniają się uwagami na temat wymarzonej kreacji. Tak jak w każdej branży, także i tu fasony i materiały podlegają ciągłej rotacji. W zasadzie można powiedzieć, że tylko kolor pozostaje bez większych zmian. Wciąż, pomimo prób wprowadzenia innych barw, dominuje biel. W nadchodzącym sezonie możemy przygotować się na odważniejsze suknie ślubne – modne są bardzo głębokie dekolty, prześwity, siatki oraz koronki. W trendach pozostają modne od kilku sezonów suknie w delikatnych odcieniach pudrowego różu lub beżu, choć wciąż przyszłe panny młode decydują się na nie dużo rzadziej niż na klasyczną i ponadczasową biel. Zdecydowanie najmodniejszym fasonem są długie, lane suknie, najlepiej z delikatnym rozcięciem. – W sezonie 2019 modne będą odważne kreacje. Projektanci stawiają na błysk, który mają zapewnić ozdobne kryształki. Pojawiają się również liczne przezroczystości. Z drugiej strony na wybiegach możemy zobaczyć delikatne i lekkie muślinowe suknie, które skradły serca wielu panien młodych. W naszej branży panuje niezwykła różnorodność, ponieważ każda panna młoda jest inna i ma swoje wyobrażenie na temat tego, jak chce wyglądać w tym wyjątkowym dniu. Chcemy, żeby każda z nich była zadowolona ze swojego wyboru. I choć trendy się zmieniają, to na przykład sukienki w stylu księżniczki zawsze znajdują swoje amatorki – mówią Anna i Bożena z salonu sukien ślubnych „Anna”.
W modzie męskiej zdecydowanie dominuje klasyka.

tekst i fot. Eliza Kinalska

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …