400 wolontariuszy w Płocku

Płocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już działa pełną parą. W tym roku pod jego skrzydłami kwestować będzie 400 wolontariuszy. Jak zawsze dołączają do nich szkoły, płockie galerie handlowe. Wśród kwestujących 12 stycznia podczas XXII finału nie zabraknie szefów płockich firm, polityków, harcerzy, uczniów.
Płocki sztab WOŚP-u tradycyjnie działa w Młodzieżowym Domu Kultury. – W dniu finału na ulice Płocka i okolic wyjdzie 400 wolontariuszy, którzy kwestować będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W dniu finału, 12 stycznia, wśród kwestujących będą głównie uczniowie płockich i okolicznych placówek oświatowych. Nie zabraknie również płockich VIP-ów i posłów.
Podobnie jak w roku ubiegłym w finale WOŚP-u uczestniczyć będą płockie galerie handlowe: Mazovia, Wisła i Atrium Mosty. – W galeriach na Podolszycach zobaczyć będzie można prezentacje artystyczne grup z Młodzieżowego Domu Kultury i innych instytucji oraz placówek oświatowych. Natomiast w Mostach królować będą młodzi artyści ze Spółdzielczego Domu Kultury, którzy przygotują okolicznościowy program artystyczny. Imprezy potrwają od 12.00 do 18.00 – zaprasza do udziału w styczniowym finale Litosława Koper.
Atrakcji nie zabraknie również w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. W godz. 12.00–16.00 pojawi się tu Płocka Grupa Fotograficzna, która uwieczni na zdjęciach wszystkich chętnych w towarzystwie egzotycznych zwierząt. Warunkiem zrobienia zdjęcia będzie oczywiście wrzucenie pieniążka do puszki. Ponadto będzie można obejrzeć również prezentacje artystyczne. Orkiestrowo będzie także nad Zalewem Sobótka. W samo południe wykąpią się płockie morsy, które również będą miały ze sobą puszkę WOŚP-u. Wśród wspierających WOŚP będzie także Bank Pekao SA Oddział w Płocku. Oddział przy ul. Tysiąclecia 10 będzie czynny dla wolontariuszy i dzieci z rodzicami od godz. 11.00 do 16.00. Ponadto od godziny 9.00 pracownicy Oddziału będą liczyć pieniądze ze skarbonek w płockim sztabie WOŚP.
W płockim sztabie w MDK-u przy ul. Tumskiej 9a o 11.00 rozpocznie się kiermasz prac plastycznych wykonanych przez dzieci. – Zapraszamy do zakupu drobiazgów przekazanych przez darczyńców. Mamy również dodatkową niespodziankę: o godz. 15.00 zapraszamy na spektakl w reżyserii Henryka Jóźwiaka. W roli aktorów wystąpią aktorzy Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Biletem wstępu na przedstawienie będzie oczywiście wrzucony do puszki WOŚP-u datek – mówi Litosława Koper.
Kwesta rozpocznie się już w piątek, 10 stycznia, podczas koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Wolontariusze z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami będą kwestować również 4 i 5 stycznia wśród widzów obecnych na spektaklach w płockim Teatrze Dramatycznym. – Każdy darczyńca otrzyma od nas specjalny orkiestrowy pierniczek, który ufundowała dla nas cukiernia Mochowo – mówi Litosława Koper.    rad

Zobacz kolejny artykuł

Wiec PSL w Rębowie

Początek kampanii wyborczej Wiecem na placu przed remizą OSP w Rębowie (gm. Wyszogród) Polskie Stronnictwo …

Sterty urzędowych papierów w Miałkówku

Każdy z nas ma w domowych archiwach sporo rachunków, umów, oświadczeń, które na wszelki wypadek …