Jak dbać o cerę z trądzikiem

Salon „Cleopatra” rozpoczął nowy projekt, tym razem skierowany do nastolatków borykających się z problemem trądziku. Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo dbać o cerę, czego unikać, a co pomoże ci walczyć z krostkami i stanem zapalnym, odwiedź kosmetologów i posłuchaj porad. Konsultacje są bezpłatne.

Na trądzik cierpi większość nastolatków, ale zdarza się także, że dotyka on osoby dorosłe. Powodują go zmiany hormonalne. A wypryski na twarzy i plecach są zmorą, której nie tak łatwo się pozbyć. W walce z nimi pomaga odpowiednia pielęgnacja i wiedza, której wielu młodym osobom brakuje. W oparciu o ponad 28-letnie doświadczenie właścicielki Salonu Cleopatra Anity Gołębiowskiej oraz badania przeprowadzane przez kosmetolog Urszulę Różycką, powstał projekt „Uwaga trądzik!” adresowany głównie do nastolatków (12-17 lat) z problemami skórnymi (m.in. trądzik, cera wrażliwa, łojotokowa).
– Według badań 80% problemów z cerą fundujemy sobie sami poprzez nieprawidłową pielęgnację oraz samodzielną ingerencję – mówi kosmetolog Salonu Cleopatra, Urszula Różycka. – Dlatego tak ważna jest wiedza na temat tego, jak dbać o cerę trądzikową, jak można redukować trądzik i jak sobie nie szkodzić. Statystyki wskazują, że młodzież wie bardzo mało na ten temat.
W ramach nowego projektu Cleopatry „Uwaga trądzik!” doświadczona kadra kosmetologów zaproponuje bezpłatne porady i zaoferuje specjalny lojalnościowy program. Szczegółowych informacji na temat możliwości zorganizowania bezpłatnych prelekcji w szkołach udziela Anita Gołębiowska (604 504 490 lub e-mail: salon@cleopatra-plock.pl). – Projektem „Uwaga trądzik!” zainteresowaliśmy kuratorium płockie. Adresujemy go do dyrektorów szkół, wychowawców, rodziców i opiekunów młodzieży. Zapraszamy do Salonu, gdzie zaproponujemy lekcje i konsultacje z zakresu profilaktyki skór trądzikowych i wrażliwych dla nastolatków. Projekt jest całkowicie finansowany przez Salon – mówi właścicielka „Cleopatry”, kosmetolog Anita Gołębiowska.
– Chcemy przyczynić się do tego, żeby osoby z chorobami skóry nie czuły się napiętnowane. Poprzez szerzenie wiedzy na temat trądziku, alergii czy atopowego zapalenia skóry możemy wpływać na całe społeczeństwo i kształtować postawy tolerancji.
Patronem medialnym projektu są „Tygodnik Płocki” oraz media ogólnopolskie.
Dla naszych czytelników Salon ufundował zaproszenia. Aby mieć szansę je otrzymać należy zadzwonić do redakcji „TP” w środę, w godz, 9.15-9.30 (tel. 24 262 55 88).

(m.a.)

Zobacz kolejny artykuł

Przepis na idealną figurę – ważenie posiłków

Po zimowym lenistwie, przychodzi czas wiosennych i letnich refleksji nad wyglądem, wagą ciała i zbędną …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.