Urologia po europejsku

W Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Medali Europejskich XXII edycji, którego dokonał prezes Business Centre Club Marek Goliszewski. Wśród 201 przedsiębiorców, którzy mieli zaszczyt zostać wyróżnionymi tym medalem, była również delegacja Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Specjalista” Sp. z o.o. w Kutnie.
Uroczystość została sfilmowana, a następnie zaprezentowana podczas spotkania w sali kutnowskiego Hotelu „Rondo”. Przybyli na nie m.in. Zbigniew W. Żurek – wiceprezes Business Centre Club, samorządowcy miasta i powiatu, lekarze, przedstawiciele miejscowych firm. Gospodarzem spotkania był zarząd Szpitala „Specjalista” z prezesem dr Piotrem Humańskim na czele, a jego celem było podsumowanie dotychczasowej działalności szpitala oraz przedstawienie planów na przyszłość.
W swoim kilkunastominutowym wystąpieniu prezes przypomniał historię powstania placówki. Od początku swojej działalności (od roku 2001) jej celem było utworzenie specjalistycznego szpitala o głównej specjalności, jaką jest urologia. Był to pierwszy prywatny szpital urologii jednego dnia w Polsce. Przez dziesięć lat szpital ugruntował sobie mocną pozycję na rynku usług medycznych, stał się wiodącą placówką w leczeniu kamicy dróg moczowych oraz endoskopii laserowej. Z dużym zainteresowaniem zebranych gości w Hotelu „Rondo” spotkał się wygłoszony przez lekarza Piotra Winklera, specjalistę neurochirurga, wykład o nowoczesnej metodzie leczenia dyskopatii z wykorzystaniem wideochirurgii oraz laserów operacyjnych w nowym Oddziale Neurochirurgicznym w Szpitalu „Specjalista”.
Na pytanie – jakie trzeba było spełnić warunki, aby znaleźć się na liście wyróżnionych w Warszawie, dr Piotr Humański odpowiedział: – Przede wszystkim firma musi mieć osiągnięcia finansowe, czyli przez wiele lat bilansować się i odpowiednio rozwijać. Muszą być duże inwestycje w firmie – co my czynimy każdego roku. Trzeba mieć kontakty międzynarodowe – mamy takowe w postaci szkoleń, konferencji naukowych w różnych klinikach, a także je organizujemy. Wreszcie placówka powinna być odpowiednio zorganizowana, posiadać certyfikaty jakościowe, świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na pytanie – jak prezes zarządu Szpitala skomentuje fakt wyróżnienia go tym medalem, odpowiedź była nieco krótsza: – To nie ja zostałem wyróżniony. Ten medal tak naprawdę jest nagrodą dla naszych pacjentów, klientów, bo to oni wiedzą, że to jest certyfikat, który świadczy o tym, że mogą korzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie również w ramach ubezpieczenia społecznego. A to jest dziś bardzo istotne.
Medal Europejski ma na celu wyróżnianie i promowanie wyrobów oraz usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzanie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, jak i zwracanie uwagi na laureatów. Warto też wiedzieć, że Szpital „Specjalista” otrzymał 5 października 2003 roku Certyfikat Jakości ISO 9001: 2000.
W zarządzaniu placówką prezesa Piotra Humańskiego wspierają: dyrektor NZOZ „Specjalista” Maciej Foczpaniak, lek. med. specjalista ortopedii i traumatologii oraz dyrektor ds. administracji mgr Joanna Humańska, diagnosta laboratoryjny.    (zw)

Zobacz kolejny artykuł

Zmiany w Hufcu ZHP

W świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie harcerze podsumowali swoje dokonania za okres od zjazdu …

W świątecznym nastroju

W Żychlinie czuć już świąteczną atmosferę. Na placu przy fontannie stoi przybrana ozdobami choinka. Wieczorami …