Upominki przyniósł Florian

Oczekiwanie na jego przybycie zawsze wzbudzało emocje – co tym razem nam przyniesie, czy będzie tak rozmowny jak w minionym roku.
Tradycją stało się, że wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie w okresie przedświątecznym odwiedza kierownictwo wraz z pracownikami firmy Florian Centrum S.A. Tegoroczna wizyta odbyła się już po raz jedenasty. I tym razem przyjechał święty Mikołaj. Obdarował trzydziestu wychowanków placówki przedświątecznymi paczkami ze słodyczami, każdy z nich otrzymał też szkolny plecak i drobne gadżety. Ale to nie wszystko – firma przygotowała również poranny poczęstunek. Firmę Florian reprezentowali Magdalena Ladorudzka i Paweł Olesiński.
Podczas spotkania śpiewano znane polskie kolędy i pastorałki, przy akompaniamencie Henryka Kubiaka. W podziękowaniu za podarunki wicedyrektor szkoły Katarzyna Wilińska zaznaczyła m.in., iż „świąteczną atmosferę, którą wprowadzacie do naszej szkoły, dzieci przeniosą do domów i swoich rodzin”. Życzyła sukcesów zawodowych w nadchodzącym Nowym 2016 Roku. Z.W.

Zobacz kolejny artykuł

W świątecznym nastroju

W Żychlinie czuć już świąteczną atmosferę. Na placu przy fontannie stoi przybrana ozdobami choinka. Wieczorami …

Odznaczenia, kwiaty i… tort

Duża grupa kutnowskich diabetyków, będących członkami Koła Miejsko-Powiatowego Stowarzyszenia Diabetyków, obchodziła swoje XX-lecie działalności. Uroczyste …