Najnowsze informacje

Prezes Sikora odebrał kluczyki

W pierwszej połowie grudnia wyjedzie na ulice Kutna kolejny nowoczesny autobus City Smile. Podobne jeżdżą w kilku dużych miastach Polski i za granicą.
W minionym tygodniu prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. Jacek Sikora odebrał klucze do autobusu City Smile, którego producentem jest firma AMZ – Kutno Sp. z o.o. Przekazał je prezes tej firmy – Jarosław Stachowski. To drugi taki autobus, który będzie służył mieszkańcom grodu nad Ochnią.
Pojazd należy do grupy nowoczesnych tego typu autobusów produkowanych w kraju. Może zabierać 80 pasażerów, 26 z nich znajdzie miejsce siedzące. To wersja trzydrzwiowa, posiadająca automatyczną skrzynię biegów oraz klimatyzację stanowiska kierowcy, co znacznie ułatwia warunki pracy. Atutem pojazdu jest to, że emituje małe ilości spalin do środowiska i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Po odebraniu kluczy prezes Jacek Sikora powiedział: – Na dostawcę autobusu wybraliśmy kutnowską firmę nie dlatego, że jest miejscowa, ale dlatego że doceniamy solidność i rzetelność wykonawstwa. Naszej firmie wymiana autobusów jest niezbędna, gdyż na 36 pojazdów aż 23 ma już powyżej dziesięciu lat.
Nowy pojazd będzie wykorzystywany na najbardziej obciążonych liniach komunikacji miejskiej. Koszt jego zakupu wyniósł 550 000 złotych. Pierwszym kursem pojazdu kierowali: Tomasz Lach i Robert Pędzikowski.    (zw)

Zobacz kolejny artykuł

Zmiany w Hufcu ZHP

W świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie harcerze podsumowali swoje dokonania za okres od zjazdu …

W świątecznym nastroju

W Żychlinie czuć już świąteczną atmosferę. Na placu przy fontannie stoi przybrana ozdobami choinka. Wieczorami …