Patron zobowiązuje

– Możecie być dumni, drodzy uczniowie, że uczycie się w szkole, której patronką jest wielka Polka – Maria Skłodowska-Curie – mówiła na uroczystym apelu Anita Lemańska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. W placówce świętowano 36. rocznicę nadania szkole imienia słynnej polskiej noblistki.
Zebrani w hali sportowej uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni obejrzeli program słowno-muzyczny przygotowany przez klasę IIIa i Vb pod kierunkiem wychowawczyń: Doroty Kawki i Agnieszki Dębskiej. Młodzi aktorzy przedstawili koleje wydarzeń z życia noblistki, jej rodziny i przyjaciół. W postać Marii wcieliła się Martyna Banasiak, zaś postać Piotra Curie zagrał Michał Marciniak. Dzięki rodzicom wszyscy wykonawcy ważniejszych ról ubrani byli w stroje przypominające tamtą epokę. Złożono też kwiaty pod pomnikiem patronki szkoły.
Po zakończeniu części artystycznej wręczone zostały dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów, którzy wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie. I miejsce zajęła Wiktoria Kowalska, II – Nadia Czarnecka i Kamil Dziarkowski, a III – Martyna Witczak i Natalia Zając oraz Jakub Szewczyk. (zw)

Zobacz kolejny artykuł

Zmiany w Hufcu ZHP

W świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie harcerze podsumowali swoje dokonania za okres od zjazdu …

W świątecznym nastroju

W Żychlinie czuć już świąteczną atmosferę. Na placu przy fontannie stoi przybrana ozdobami choinka. Wieczorami …