Najnowsze informacje

Nowe „siły lekarskie” w szpitalu

Podczas konferencji prasowej dyrektor szpitala Piotr Okoński zaznaczył, iż lekarze specjaliści będą realizować opiekę i zabezpieczać życie i zdrowie mieszkańców powiatu kutnowskiego.
NZOZ „Kutnowski Szpital Samorządowy” pozyskał do pracy kilku nowych lekarzy. Wśród nich znalazł się dr n.med. Piotr Ziemniak, specjalizujący się w zakresie badań immunologicznych chorób zapalnych jelit. Z początkiem grudnia objął funkcję ordynatora oddziału chirurgii. Razem z nim przyjęto do pracy pięciu innych lekarzy i czterech rezydentów. Przyjęci zostali na korzystnych warunkach finansowych, a opłacani będą z funduszu Ministerstwa Zdrowia. W opinii dyrekcji szpitala przyjęcie nowych lekarzy ma usprawnić działanie placówki i polepszyć dotychczasową opiekę zdrowotną, m.in. w zakresie chirurgii nowotworowej (jamy brzusznej czy tarczycy). Ta etatowa układanka ma przynieść efekty w postaci przywrócenia prestiżu kutnowskiej lecznicy poprzez podniesienie jakości usług medycznych i skrócenia czasu oczekiwania na zabiegi. Zaplanowane i przeprowadzane pod fachowym okiem specjalistów operacje mają przyczynić się do odzyskania zaufania pacjentów z terenu powiatu kutnowskiego. Władzom powiatu i NZOZ zależy na tym, by mieszkańcy ziemi kutnowskiej mieli możliwość leczenia się na miejscu, bez konieczności wyjeżdżania do innych ośrodków leczniczych.
Wicestarosta kutnowski, Konrad Kłopotowski, podsumowując konferencję prasową powiedział: – Wartość szpitala to nie tylko mury i sprzęt czy spłacanie długów, ale przede wszystkim pracujące i współpracujące ze sobą zespoły lekarskie. Dlatego dobrym posunięciem i wyjściem naprzeciw potrzebom pacjenta jest sprowadzenie z Łodzi do Kutna zespołu chirurgów. Jest to nowa formuła i życzę wszystkim, aby zły wizerunek szpitala odszedł w niepamięć. Życzę tego szpitalowi, lekarzom, a przede wszystkim pacjentom z miasta czy powiatu.    (zw)

Zobacz kolejny artykuł

Zmiany w Hufcu ZHP

W świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie harcerze podsumowali swoje dokonania za okres od zjazdu …

W świątecznym nastroju

W Żychlinie czuć już świąteczną atmosferę. Na placu przy fontannie stoi przybrana ozdobami choinka. Wieczorami …