Mateusz lubi Marszałka

17 listopada ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jego podsumowanie miało miejsce w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Tytuł konkursu to: „Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”. Jego celem było m.in. ukazanie roli i znaczenia działalności Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości Polski; ukazanie znaczenia bitwy warszawskiej dla Europy i świata; wykazanie postawy pokolenia Polaków w wojnie 1920 roku.
Dziewięcioosobowa komisja konkursowa z przewodniczącym prof. zw. dr. hab. Arturem Kijasem oceniała prace uczniów z 10 okręgów w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Do konkursu zgłosiły się 673 szkoły. Wśród ocenionych prac z 23 szkół podstawowych znalazła się ta reprezentująca Szkołę Podstawową nr 6 z Kutna. Mateusz Błażejczyk z klasy VIb tej szkoły zajął II miejsce. – Cieszę się z zajętego II miejsca. W klasie koleżanki i koledzy składali mi gratulacje – to miłe z ich strony – stwierdził. Po odbiór nagrody i okazałego pucharu upamiętniającego sukces do Warszawy z Mateuszem pojechały: dyrektor szkoły Emilia Malanowska i nauczyciel historii Halina Błaszczyk.
Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym Biura Szefa Bezpieczeństwa Narodowego, ministra Stanisława Kozieja.    (zw)
fot. Z. Wroński

Zobacz kolejny artykuł

Zmiany w Hufcu ZHP

W świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie harcerze podsumowali swoje dokonania za okres od zjazdu …

W świątecznym nastroju

W Żychlinie czuć już świąteczną atmosferę. Na placu przy fontannie stoi przybrana ozdobami choinka. Wieczorami …