Najnowsze informacje

Srebrna Maska 2018

W tym roku nominacje do Srebrnej Maski zdominowali aktorzy. Wśród wyróżnionych jest też tylko jedna przedstawicielka płci pięknej. Kto odbierze nagrodę podczas gali towarzyszącej prapremierze sztuki „Myszy Natalii Mooshaber” Ladislava Fuksa w reżyserii Marka Mokrowieckiego, dowiemy się 25 marca.
Nominowani aktorzy to:
Sylwia Krawiec – za wachlarz ról w spektaklach „Nosorożec”, „Kopciuszek” i „Prawda”, ze szczególnym uwzględnieniem swobodnego kontaktu z publicznością w farsie „Szalone nożyczki” Paula Portnera w reżyserii Stefana Friedmanna w roli Barbary Markowskiej.
Marek Walczak – za kreację Berengera w spektaklu „Nosorożec” Eugene Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego i rolę drukarza Aslaksena w spektaklu „Wróg ludu” Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena.
Szymon Cempura – za rolę doktora Tomasa Stockmana w spektaklu „Wróg ludu” Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena oraz Michaela w spektaklu „Prawda” Floriana Zellera w reżyserii Jerzego Bończaka.
Łukasz Mąka – za kreację komediową Tonia w farsie „Szalone nożyczki” Paula Portnera w reżyserii Stefana Friedmanna i rolę Dudarda w spektaklu „Nosorożec” Eugene Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego.
Nominowani reżyserzy:
Stefan Friedmann – za reżyserię i płockie akcenty farsy „Szalone nożyczki”.

(lesz)

Zobacz kolejny artykuł

„Nie tylko pejzaż” w Muzeum Mazowieckim

Dwóch artystów, dwie techniki malarskie, wspólny temat. Najnowsza wystawa w Muzeum Mazowieckim prezentuje prace Adama …

Płocki chór przywiózł z Włoch cztery złote medale

W Teatro Maruccino we włoskim Chieti spotkały się zespoły z całego świata biorące udział w …