Najnowsze informacje

Sobota z Fredrą

Zapytana o najpopularniejsze sztuki Fredry publiczność kinowa i telewizyjna wymienia „Zemstę” oraz „Śluby panieńskie”. Młodzi aktorzy z Teatru Per Se także podzielili swoje sympatie pomiędzy te dwa tytuły. Na scenie zaprezentowali jednak mało znaną jednoaktówkę „Świeczka zgasła”. Pokaz odbył się w ramach warsztatów, które poprowadził prezes Towarzystwa Jarosław Wanecki.
W piwnicy przy 3 Maja – na scenie Off Off POKiS-u, aktorskie pary odgrywały uroczą, ale mało znaną jednoaktówkę „Świeczka zgasła” Aleksandra Fredry. Na scenie, przy małym stoliku z niewielką ilością rekwizytów, rozgrywała się opowieść Pana i Pani – przypadkowych podróżnych, którzy z powodu uszkodzenia dyliżansu zmuszeni są szukać noclegu. Jadwiga i Władysław na końcu długiej rozmowy zakochują się w sobie.
Prowadzący opowiedział młodym aktorom o twórczości Fredry. Wspólnie z nimi pracował nad interpretacją tekstu jednoaktówki, a potem zaprosił do odegrania scenek. Wybrane zostały dwie najlepsze pary, które zaprezentują „Świeczkę…” przed publicznością w płockim ratuszu.

(l.)

Zobacz kolejny artykuł

Płoccy chórzyści podbijają Azję

Pueri et Puellae Cantores Plocenses wspaniale zaprezentowali się na kolejnym międzynarodowym festiwalu. Tym razem świętowali …

Wystawa w Galerii Kreatywnej

Płock kilkakrotnie gościł księdza poetę Jana Twardowskiego. Najczęściej przyjeżdżał do Książnicy Płockiej w towarzystwie krytyka …