Pueri et Puellae Cantores Plocenses zdobyli Grand Pix

Dwa złote medale i Grand Prix dla najlepszego chóru XXXII Międzynarodowego Festiwalu Chorus Inside Summer w Lloret de Mar płoccy chórzyści przywieźli z Hiszpanii. Liczący ponad 140 uczestników zespół reperezntował tym razem 48-osobowy skład, który wystąpił w dwóch kategoriach: muzyka sakralna i muzyka ludowa z elementami ruchu scenicznego.
Chórzyści wykonali utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego „Tota pulchra es Maria”, „Locus iste” Brucknera i „Chwalitie Imia Gospodnie” Romualda Twardowskiego. Polską muzykę ludową reprezentowały utwory „Oj, nasi jadą”, „Dysc” i „Wesele sieradzkie”. Chór zdobył dwa złote medale i Grand Prix. Anna Bramska otrzymała dyplom najlepszego dyrygenta festiwalu. – Jestem szczęśliwa, że osiągnęliśmy tak dużo. Wróciliśmy uskrzydleni. Znakomici jurorzy z Włoch i Armenii przyznali nam 29,80 na 30 punktów. To ogromna satysfakcja. Statuetka, którą otrzymaliśmy w Lloret de Mar, przechodziła z rąk do rąk. Wędrowała razem z chórzystami nawet podczas zwiedzania Muzeum Kina w Gironie – mówi.
W drodze na festiwal płocczanie gościli w Biberach u rodzin zaprzyjaźnionych niemieckich chórzystów, którzy koncertowali w Płocku przed dwoma laty. Nasz chór odwzajemnił się występem.
Anna Bramska chwali swoich podopiecznych. Nie ma z nimi problemów nawet w długiej podróży, ćwiczą języki, nawiązują kontakty. – Podczas wyjazdów budujemy społeczność chóru. Rywalizacja nie koliduje z dobrymi relacjami, lubimy się, integrujemy i pomagamy nawzajem – dodaje.
Najstarsza grupa chórzystów wybiera się teraz na koncert do Singapuru. W siedzibie zespołu trwają nagrania do jubileuszowego teledysku, reżyserowanego przez Tadeusza Bystrama.

(lesz)
fot. archiwum Chóru

Zobacz kolejny artykuł

Zimowe propozycje Książnicy Płockiej

Na doroczną wystawę zdjęć członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy oraz promocję najnowszego wydawnictwa …