Przeboje z musicali i Strauss

Soliści Malwina Kusior i Jan Bzdawka zaproszą płockich melomanów w podróż do krainy musicali. Podczas koncertu 11 stycznia usłyszymy przeboje „Skyfall” i „Już nie zapomnisz mnie” obok walców Johanna Straussa.
Jan Bzdawka – dwukrotny laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, ukończył studium musicalowe przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jest aktorem teatralnym i filmowym, tworzy choreografie do teledysków. Założył i prowadzi pierwsze w Polsce Ognisko Musicalowe w Warszawie. Zagrał główne role w filmach M. Dejczera „To musisz być ty” i K. Langa „Klątwa skarbu Inków”. Wystąpił u L. Walsha w filmie „Cold Kenya” oraz w serialach (m. in. „Samo życie”, „Kryminalni”, „Na Wspólnej”, „Klan”). Pracuje w Teatrze Muzycznym Roma. Pojawiał się w musiacalach: „Mamma Mia!”, „Les Misérables”, „Upiór w operze”, „Akademia Pana Kleksa”, „Taniec wampirów”, „Grease”, „Miss Saigon”, „Piotruś Pan”, „Crazy For You”.
W TM Roma występuje również Maliwna Kusior, laureatka licznych konkursów wokalnych (m. in. Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej 2002 i programu telewizyjnego „Twoja droga do gwiazd”), absolwentka Wyższej Warszawskiej Szkoły Humanistycznej i Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Współpracuje z artystami sceny musicalowej i rozrywkowej. Bierze udział w projekcie muzycznym „The Best of Broadway” u boku Grażyny Brodzińskiej. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Przeznaczenie”. Na deskach TM ROMA debiutowała rolą Sary w „Tańcu wampirów” w 2005 roku. Śpiewała również jako Meluzyna w musicalu „Akademia pana Kleksa” i w innych produkacjach tej sceny („Mamma Mia!”, „Ale musciale!”, „Deszczowa piosenka”, „Les Misérables”, „Najlepsze z ROMY”).
Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Piotr Sułkowski – dyrektor naczelny i artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie. W latach 2006-2007 był dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej i dyrektorem muzycznym Opera Wildwood Festival AR (USA). Przygotował wiele premier operowych, w tym kilka prawykonań m.in. światową prapremierę nieznanej operetki Karola Szymanowskiego „Loteria na mężów czyli narzeczony nr 69”. Zrealizowana przez niego w 2004 roku w Krakowie inscenizacja opery „Gwałt na Lukrecji” Benjamina Brittena została uznana na Bydgoskim Festiwalu Operowym za najlepszy spektakl roku.
Piotr Sułkowski współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami. W latach 2008-2009 pracował jako zastępca dyrektora Chóru Polskiego Radia w Krakowie, później został kierownikiem muzycznym Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Od 2008 do 2014 był pierwszym gościnnym dyrygentem Signature Symphony Orchestra w Tulsa (USA). Zajmuje się także pracą dydaktyczną w Akademiach Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy. Prowadzi klasy dyrygentury.
Program karnawałowej gali to przede wszystkim przeboje z musicali i filmów („I wanna dance with somebody”, „I’ll be there”, „Skyfall”, „My heart will go on”, „Feeling good”, „Już nie zapomnisz mnie”, „To świt to zmrok”, „Taniec Wampirów”). Usłyszymy także walce i polki skomponowane przez Straussów.
Bilety w cenie 50 zł można kupić w kasie POS.

(lesz)
fot. mat. POS

Zobacz kolejny artykuł

Krzysztof Zanussi w Płocku

– Filmy są po to, żeby widownia wiedziała, o czym marzyć – mówił w Książnicy …