POS zaprasza Anna Maria Jopek i Kroke

Po świetnym koncercie inaugurującym 42. sezon artystyczny i występie płockich symfoników podczas gali wręczenia XII Teatralnych Nagród Muzycznych na Zamku Królewskim, Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na wieczór z Anną Marią Jopek. Wokalistce będzie towarzyszył zespół Kroke.
Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła sezon programem złożonym z dzieł polskich kompozytorów. To podkreślenie obchodzonego w tym roku 100-lecia niepodległości. Moniuszko, Karłowicz i Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Joanny Marcinkowskiej dobrze wróżą nowemu sezonowi. Także gościnne występy (ostatnio pod batutą Adama Sztaby w Warszawie) zwróciły uwagę na płocki zespół.
Na koncert Anny Marii Jopek zostało już niewiele biletów. 27 września (wyjątkowo w czwartek) o godz. 19.00 wokalistka wystąpi razem z zespołem Kroke w składzie: Jerzy Bawoł – akordeon, Tomasz Kukurba – altówka, Tomasz Lato – kontrabas oraz gościnnie Paweł Dobrowolski – perkusja. W programie koncertu są autorskie kompozycje artystów łączące etno, jazz, muzykę klasyczną, klezmerską i elektroniczną.
Anna Maria Jopek śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Obecnie przygotowuje premierę nowej płyty, która najprawdopodobniej ukaże się 5 października.
Bilety na koncert kosztują 75 zł. Można je kupić w kasie biletowej POS (ul. Bielska 9/11).

(lesz)
fot. Jacek Dylag

Zobacz kolejny artykuł

PTPT podsumowało rok 2018

To był wyjątkowy rok dla Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru. Stowarzyszenie utworzone przez społeczników obchodziło półwiecze …