Najnowsze informacje

POS na karnawał

Po sylwestrowym wieczorze z muzykami POS nie mniej ciekawie zapowiada się pierwszy miesiąc nowego roku. Będą piękne arie, mistrzowsko wykonane czardasze, szlagiery z lat 20. i przeboje muzyki pop w wykonaniu płockich zespołów.
7 stycznia o godz. 19:00 rozpocznie się koncert Powróćmy jak za dawnych lat. Usłyszymy szlagiery dwudziestolecia międzywojennego: „Ada, to nie wypada”, „Każdemu wolno kochać”, „Seksapil” w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Łodzi, znane piosenki Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Zygmunta Karasińskiego ze znakomitymi tekstami Jerzego Jurandota, w aranżacjach Tomasza Chmiela. Wystąpią: Janusz Skoneczny (Franciszek Fiszer), Andrzej Fogiel (Pułkownik Wieniawa) oraz Maciej Markowski, Piotr Kowalczyk, Małgorzata Kustosik, Paweł Erdman, Krzysztof Wawrzyniak, Anna Dzionek, Emilia Klimczak, Sylwia Strugińska, Zbigniew Macias, Marek Prusisz, Tomasz Rak. Orkiestrę poprowadzi Tomasz Chmiel. Bilety są w cenie 35 zł.
Kolejny koncert, 14 stycznia, to wieczór z niekwestionowaną gwiazdą sceny operetkowej Grażyną Brodzińską. Poprowadzi go Jacek Woleński, a dyrygował będzie Tomasz Tokarczyk. Sopranistce, którą nie trzeba przedstawiać, będzie towarzyszył Adam Szerszeń. Solista ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych. Wykonuje dzieła oratoryjno – kantatowe, m.in. Mozarta, Brahmsa, Faurée, Haydna, Liszta, Szymanowskiego i pieśni: Brahmsa, Ravela, Mahlera, Bairda. Debiutował na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu w operze Eugeniusz Oniegin. Ma w repertuarze partie w operach: Cosi fan tutte, Carmen, Aida, Traviata, Ernani, Don Carlos, Bal maskowy, Stiffelio, Andrea Chenier, Dama Pikowa, Borys Godunow, Halka, Straszny dwór, Fidelio. Obecnie jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach. Można go usłyszeć na scenach Teatru Wielkiego w Poznaniu i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W programie koncertu: najpiękniejsze arie i duety z oper, operetek, musicali. Bilety kosztują 50 złotych. Do nabycia od 27 grudnia.
Przedostatni ze styczniowych koncertów Płockiej Orkiestry Symfonicznej zabierze publiczność do krainy czardasza. 21 stycznia wystąpi skrzypek Artur Banaszkiewicz. Muzyk koncertuje od 5 roku życia. Studiował w Konserwatorium Muzycznym w Moskwie. Grę doskonalił na wielu kursach mistrzowskich. Oprócz klasycznego repertuaru chętnie wykonuje parafrazy utworów, na przykład z musicali. Na koncercie usłyszymy niezwykle efektowne utwory skrzypcowe, inspirowane folklorem cygańskim z różnych stron Europy, m.in. V. Montiego „Czardasz”, G. Dinicu „Pacsirta”, A. Banaszkiewicza „Oczy czarne” (parafraza). Bilety w cenie 30 zł.
28 stycznia w sali koncertowej Szkoły Muzycznej wystąpią płocczanie z Chóru PWSZ w Płocku „Vox Juventutis” pod dyrekcją Roberta Majewskiego, Kwartetu Wokalnego PWSZ w Płocku „Positive Vibrations” i Zespołu „Jazz Cape”. Program koncertu Made in China to największe światowe przeboje muzyki pop i jazz, m.in.: Bridge Over Troubled Water, Africa, Operator, hity z repertuaru Abby. Wstęp wolny. Odbiór bezpłatnych wejściówek od 10 stycznia. Współorganizatorem wieczoru jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku.
POS zaprasza do zakupu karnetów na kolejne dziewięć koncertów, w miesiącach styczeń – marzec. Zakup gwarantuje stałe miejsca na sali koncertowej. Miejsca w jej głównej części – cena karnetu 250 zł, na balkonie i pod balkonem – 200 złotych.    (lesz)

Zobacz kolejny artykuł

Płoccy chórzyści podbijają Azję

Pueri et Puellae Cantores Plocenses wspaniale zaprezentowali się na kolejnym międzynarodowym festiwalu. Tym razem świętowali …

Wystawa w Galerii Kreatywnej

Płock kilkakrotnie gościł księdza poetę Jana Twardowskiego. Najczęściej przyjeżdżał do Książnicy Płockiej w towarzystwie krytyka …