Portret rodzinny z uśmiechem

– W pracy z naszą młodzieżą doświadczamy wielu niezapomnianych chwil. W większości są to chwile szczęśliwe i niezwykłe, bo nasze dzieciaki właśnie takie są – wyjątkowe. I choć na niebie nie co dzień świeci słońce, droga nie zawsze jest prosta, a codzienność bywa trudna, doceniamy każdy uśmiech i staramy się, by często gościł na twarzach naszych uczniów. Pewnego dnia w naszych głowach powstał pomysł, by uwiecznić szczęście, a prawdziwego szczęścia nie ma bez najbliższych – piszą pedagodzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku, pomysłodawcy sesji zdjęciowej. Szczęśliwe portrety rodzinne wychowanków złożyły się na wystawę fotograficzną prezentowaną w Galerii Wisła.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku działają Branżowa Szkoła I stopnia nr 6, Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne. Szkoła jest przyjazna dla uczniów i rodziców. Stara się, żeby czas spędzony w jej murach został jak najmilej zapamiętany. W czerwcu odbyła się kolejna edycja Pikniku Rodzinnego, a z okazji zakończenia roku młodzież odwiedziła Muzeum Animacji SE-MA-FOR w Łodzi. To jednak nie koniec ciekawych przedsięwzięć. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Pozowali do portretów, a wspierali ich rodzice, rodzeństwo i babcie. Bohaterów zdjęć przygotowały wizażystki i fryzjerki. Za obiektywem stanęli członkowie Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. Powstały kolorowe i czarno-białe portrety, utrzymane w różnej stylistyce, czasem z przymrużeniem oka. Ale wszystkie szczęśliwe i pogodne. Można je oglądać w sali wystawowej mieszczącej się na I piętrze Galerii Wisła.
Autorami zdjęć są: Artur Kras, Marek Konarski, Jacek Warszawski, Waldemar Robak, Anna Jamowska i Magdalena Łuczak-Kowalewska.

(l.)

Zobacz kolejny artykuł

Schulz, Goya, Kalina w Muzeum Mazowieckim

– Schulz mówił o tandecie. Ja uwielbiam śmietniki. Człowiek powinien mieć swój strych, decydować, co …

Polska historia na scenie

o, autora dramatu „Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły” rozpoczynającego sezon u Szaniawskiego, patriotyzm jest sztuką, …