Płocki chór przywiózł z Włoch cztery złote medale

W Teatro Maruccino we włoskim Chieti spotkały się zespoły z całego świata biorące udział w XXXI Międzynarodowym Festiwalu „Chorus Inside Summer 2018”. Płock reprezentowali Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Z festiwalu wrócili obsypani nagrodami.
W festiwalowych zmaganiach wzięli udział m.in. reprezentanci Węgier, Rosji, Mołdawii, Ukrainy, Włoch, Polski. Festiwal zainaugurował koncert w bazylice św. Tomasza w Ortonie. Konkurs główny odbywał się w Teatrze Maruccino. Czekając na wyniki, kilkuset uczestników maszerowało w kolorowej paradzie ulicami miasta.
Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses zaprezentował się w kilku kategoriach, m.in. muzyka sakralna oraz śpiew z elementami ruchu scenicznego. Najwyższe noty jury uzyskały wykonania utworów sakralnych i współczesnych. Również płockie chórzystki Maria Korsak (alt) i Magdalena Urbanek (sopran) wzięły udział w konkursie solowym. Obie zdobyły złote medale. Nagrodę specjalną otrzymał również akompaniator Wiktor Bramski. Na finał chórzyści pojechali do Rzymu. Zwiedzili bazylikę św. Piotra i wystąpili w Panteonie.
Tuż po zakończeniu konkursu we Włoszech, zespół pod kierunkiem Anny Bramskiej udał się na Festiwal Chorus Inside Catalonia w Lloret de Mar.

(m. a.)
archiwum Chóru

Zobacz kolejny artykuł

Zimowe propozycje Książnicy Płockiej

Na doroczną wystawę zdjęć członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy oraz promocję najnowszego wydawnictwa …