Płoccy chórzyści podbijają Azję

Pueri et Puellae Cantores Plocenses wspaniale zaprezentowali się na kolejnym międzynarodowym festiwalu. Tym razem świętowali triumfy w Singapurze. Do Płocka przywiozą dwa złote medale i jeden srebrny. A o kolejne nagrody walczą w Indonezji.
W te wakacje płocki chór odwiedza Azję. Pierwszą egzotyczną wizytę ma już za sobą – reprezentował Polskę i Europę w piątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Singapurze. W konkursie wzięły udział 64 chóry z kilkunastu krajów (m. in. Chin, Indii, Korei Południowej, Kanady, Indonezji). Pueri et Puellae Cantores Plocenses zdobyli nagrodę czempiona, dwa złote medale oraz jeden srebrny (srebro w kategorii muzyka sakralna, złoto – muzyka ludowa oraz chóry mieszane do 19 roku życia). Ogłoszenie wyników oraz koncert galowy odbyły 22 lipca we wspaniałej sali Esplanade Concert Hall.
– Byliśmy jedynym chórem z Europy. Cieszymy się, że udało nam się pokazać z bardzo dobrej strony, w niełatwej rywalizacji z azjatyckimi chórami oraz wypromować nasze miasto i kraj w dalekiej Azji – mówi dyrektor Chóru, Anna Bramska. – Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które staramy się wykorzystać już w konkursie na Bali w Indonezji. Tam rywalizujemy z ponad 140 chórami z 12 krajów. Spotykamy się z wielkim zainteresowaniem i życzliwością Azjatów.
Przed płockim chórem jeszcze wizyta w Malezji i koncert w Kuala Lumpur.
Z ostatniej chwili: w konkursie na Bali płocki chór zdobył trzy złote medale, w tym jeden rangi mistrzowskiej. W konkursie uczestniczyły 144 chóry z 12 krajów.
Obecnie płocczanie przebywają na wymianie w Malezji.

(lesz)
fot. archiwum chóru

Zobacz kolejny artykuł

Nic nie gra, tylko aktorzy

Scenografia w teatrze jest ilustracją albo metaforą. Czasem dominuje, czasem chowa się za tekstem. W …