Najnowsze informacje
fot. m.a.

Pastelowa pogoda Anety Jaźwińskiej

– Chciałam przybliżyć kawałek świata, który mnie urzekł – powiedziała Aneta Jaźwińska, otwierając wystawę swojego malarstwa w płockiej Galerii Oficyna. Krajobrazy z Francji, Ukrainy i Polski dowodzą wrażliwości artystki na otaczającą naturę, światło i barwy.
Większość obrazów Anety Jaźwińskiej utrzymana jest w jasnej, pogodnej tonacji. Błękitne wybrzeże Francji koresponduje z łąką czerwonych kwiatów, zimowym lasem i smukłą dziewanną. Artystka lubi plenery. Mile wspomina również pobyty na Mazowszu: w Koszelówce, Soczewce i Płocku. W kameralnym wnętrzu Galerii Oficyna znalazło się tylko kilkanaście obrazów, ale niewykluczone, że kiedyś zobaczymy w Płocku większą reprezentację jej twórczości.
Aneta Jaźwińska studiowała w Ontario College of Art w Toronto i Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z projektowania graficznego z aneksem z malarstwa i grafiki warsztatowej u prof. Juliana Pałki obroniła z wyróżnieniem w roku 1997. Prowadzi zajęcia na Wydziale Grafiki EAS oraz w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. W 2010 roku uzyskała doktorat na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: Międzynarodowym Biennale Pasteli – 1996–2007; Biennale Grafiki – Hiszpania 2003, Wystawie Malarstwa w Nowym Jorku 2002, 2004, Wystawie Malarstwa Polskiego – Stuttgart. Miała również ekspozycje indywidualne – ostatnio w galeriach warszawskich. Swoje prace pokazywała też w Europejskim Centrum Artystycznym w Sannikach. (lesz)

Zobacz kolejny artykuł

Płoccy chórzyści podbijają Azję

Pueri et Puellae Cantores Plocenses wspaniale zaprezentowali się na kolejnym międzynarodowym festiwalu. Tym razem świętowali …

Wystawa w Galerii Kreatywnej

Płock kilkakrotnie gościł księdza poetę Jana Twardowskiego. Najczęściej przyjeżdżał do Książnicy Płockiej w towarzystwie krytyka …