Muzyczna inauguracja nowej siedziby POKiSu

Jak mówią organizatorzy sobotniego koncertu przy nowej siedzibie POKiS-u, bilety na wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka. Znany w Płocku zespół Lao Che zgromadził 22 września pod sceną sporą publiczność – zarówno dorosłych, jak i dzieci.
– Dziś jest wyjątkowy dzień, ponieważ otwieramy nową siedzibę POKiS-u. Mieliśmy spotkać się w nowej sali koncertowej, ale zainteresowanie koncertem przerosło nasze oczekiwania. Za moment na tej scenie Lao Che zainauguruje cykl wydarzeń kulturalnych w tym nowym miejscu i mam nadzieję, że publiczność przyjmie ich równie ciepło, jak mnie – mówił prezydent Andrzej Nowakowski, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Wspominał również, że uczęszczał do klasy w płockiej Jagiellonce z wokalistą zespołu Mariuszem „Denatem” Denstem.
Lao Che wystąpiło z materiałem promującym swoją najnowszą płytę „Wiedza o społeczeństwie”, na której zespół sięga do brzmień z najróżniejszych gatunków muzycznych. Przede wszystkim utwory przywodzą na myśl przeboje lat 80., ale podane w wyjątkowej, nowoczesnej aranżacji. Dzięki swojej rytmice bardzo dobrze brzmią na żywo i zachęcają publiczność do „wyskakania się”. Na uwagę zasługuje też warstwa tekstowa, w której uważny słuchacz może odszukać wiele kulturowych nawiązań i odniesień. Podczas sobotniego występu można było usłyszeć utwory takie jak „Nie Raj” oraz „United Colors of Armagedon”.
Tego dnia, przed rozpoczęciem koncertu, można było również obejrzeć towarzyszącą mu wystawę Natalii Jóźwiak pt. „Oblicza kobiet”. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza także do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach. Już 27 września odbędzie się koncert IVO Kmiecik (w ramach VIII Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych), natomiast w październiku organizowany jest Festiwal Themersonów (18-20 października).

(jb)
fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

Premiera „Dwóch teatrów”

Dyrektor każdej sceny powinien mieć w repertuarze sztukę o teatrze. Choćby po to, żeby przedstawić …