Majowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Poświęcony Młynarskiemu
10 maja Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert poświęcony poecie, satyrykowi, artyście kabaretowemu i kompozytorowi Wojciechowi Młynarskiemu. Pozostawił ponad dwa tysiące tekstów. Jego piosenki śpiewane przez najlepszych wokalistów znają wszyscy. Projekt „Młynarski symfonicznie” to nowa odsłona jego twórczości. Na estradzie wystąpią: wokalistka Iza Połońska, zespół w składzie: Leszek Kołodziejski (fortepian/akordeon), Michał Grott (gitara basowa), Michał Kobojek (saksofon), Radosław Bolewski (perkusja) oraz aktor Zbigniew Zamachowski. Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Katarzyna Tomala-Jedynak.
Iza Połońska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos) oraz Mistrzowskich Podyplomowych Studiów Wokalnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Christiana Elssnera. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez: Teresę Żylis-Gara (Monaco, Radziejowice), Toma Karuse (Hamburg), Ingrid Kremling (Hamburg, Wrocław) i Annę Serafińską (Warszawa). W latach 2003-2009 intensywnie koncertowała we Francji, w Belgii, Austrii, Hiszpanii, w Niemczech i we Włoszech. W jej dorobku artystycznym szczególne miejsce zajmuje współpraca z łódzkim kompozytorem Piotrem Hertlem, która zaowocowała wspólnymi występami. Artystka zaprezentowała się również m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu i w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie. Ostatnie dwa lata to koncerty z orkiestrami filharmonicznymi i projekt „Połońska śpiewa Osiecką”, którego współautorem jest akordeonista i aranżer Leszek Kołodziejski.
Iza Połońska jest wokalistką i trenerem wokalnym. Przygotowuje aktorów do spektakli i partii śpiewanych. 9 lutego 2018 roku w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbyła się premiera spektaklu „Poczekalnia” w reż. Jarosława Wojciechowskiego. Dla artystki było to inspirujące spotkanie z Oleną Leonenko-Głowacką i Tymonem Tymańskim. Innym ważnym dla niej wydarzeniem była współpraca z wybitnym reżyserem teatralnym i filmowym Mariuszem Grzegorzkiem przy realizacji spektaklu dyplomowego Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi „Pomysłowe mebelki z gąbki”. Na początku 2019 roku premierę miało kolejne wspólne przedsięwzięcie Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego – „Młynarski symfonicznie”. Zaprosili do niego Zbigniewa Zamachowskiego i Jana Emila Młynarskiego.
Podczas spotkania z twórczością Młynarskiego usłyszymy m.in. „Kocham cię, życie!”, „Lubię wracać tam, gdzie byłam już”, „Cud i miód”, „Nie ma jak u mamy”, „Walc Embarras” w aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Patronat nad koncertem sprawuje Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego. Bilety kosztują 60 zł. Można je kupić w kasie POS lub na www.orkiestraplock.pl (lesz)
+ fot.

Zobacz kolejny artykuł

Płocka scena świętowała Międzynarodowy Dzień Teatru

Klasyczna sztuka, ale z ponadczasowym przesłaniem, jeden z najważniejszych dramatów, który rozważa istotę teatru, uświetnił …