Najnowsze informacje

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Muzyczna podróż po Włoszech
29 września Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert z udziałem gwiazd polskich scen operowych i operetkowych, które zaprezentują się w repertuarze włoskim. Usłyszymy arie, duety, pieśni z kanonu muzyki operowej i operetkowej, a także lubiane piosenki neapolitańskie.
Piękne głosy, gra aktorska oraz wspaniała oprawa kostiumowa stworzą charakter „show”, łącząc w sobie dwa pozornie odległe bieguny muzyczne – klasykę i rozrywkę. Wystąpią: Małgorzata Długosz – sopran, Renata Drozd – sopran, Piotr Rafałko – tenor, Ryszard Wróblewski – tenor.
Renata Drozd – uczestniczka wielu mistrzowskich kursów, laureatka konkursów wokalnych, pedagog, śpiewaczka operowa, operetkowa i artystka estradowa współpracująca przez wiele lat z „Filharmonią Dowcipu” Waldemara Malickiego. Należy do grona najbardziej popularnych i uwielbianych przez publiczność polskich śpiewaczek operowo-operetkowo-musicalowych. Bierze udział w najważniejszych koncertach, galach i festiwalach. Małgorzata Długosz – ma na swoim koncie wiele znaczących, pierwszoplanowych ról operetkowych. Gwiazda koncertów Bogusława Kaczyńskiego. Obecnie związana z Teatrem Muzycznym w Łodzi i Operą Nova w Bydgoszczy. Piotr Rafałko – śpiewak, pedagog, architekt, malarz – artysta wielu talentów, który zachwyca publiczność swoim śpiewem na koncertach i festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie. Od kilku lat jest solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Dysponuje bardzo szerokim repertuarem operowym, operetkowym oraz oratoryjno-kantatowym. Chętnie sięga również do repertuaru rozrywkowego, wykonując m.in. światowe standardy rozrywkowe i jazzowe. Ryszard Wróblewski to wieloletni solista Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, gdzie był odtwórcą przeszło 60 ról, w tym wielu pierwszoplanowych. Przez lata związany ze wszystkimi teatrami operowymi i muzycznymi w całej Polsce, ma wszechstronny repertuar. Ulubieniec publiczności w kraju i na świecie, gwiazda koncertów Bogusława Kaczyńskiego i Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.
Za pulpitem dyrygenckim stanie Elżbieta Tomala-Nocuń – absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (specjalizacja: dyrygentura symfoniczna i operowo-baletowa, 2012). Na stałe pracuje w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Jest kierownikiem muzycznym wielu spektakli operetkowych i musicalowych. Dyryguje gościnnie w filharmoniach w Polsce i za granicą. Jest pracownikiem dydaktycznym w łódzkiej Akademii Muzycznej, gdzie w 2017 r. obroniła doktorat z dyrygentury. Koncert poprowadzi Anna Barańska-Wróblewska – altowiolistka, pedagog, menadżer i animator kultury, konferansjer, scenarzysta, reżyser koncertów oraz scenograf i kostiumolog. Pomysłodawca, założycielka i dyrektor impresaryjnej „Orkiestry Romantica” oraz „Sceny Gwiazd”, skupiającej wokół siebie zespół wspaniałych śpiewaków, artystów instrumentalistów, tancerzy oraz aktorów. Producent koncertów, widowisk muzycznych i teatralnych.
W programie włoskiego wieczoru m. in.: „Funiculi, funicula”, „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi”, „Libiamo” z opery „Trawiata”, Henry Mancini – „Mamma”, Francesco Sartori – ,,Time to say goodbay“/,,Con te partiro”, Eduardo di Capua – „O sole mio”, Teodoro Cottrau – „Santa Lucia” oraz wiele innych.
Koncert w stylu włoskim ,,O sole mio” rozpocznie się o godz. 19.00 w Sali Koncertowej PSM, ul. Kolegialna 23 w Płocku. Bilety oraz wejściówki dostępne w kasie POS (ulica Bielska 9/11).
(l.)

Zobacz kolejny artykuł

Płoccy chórzyści podbijają Azję

Pueri et Puellae Cantores Plocenses wspaniale zaprezentowali się na kolejnym międzynarodowym festiwalu. Tym razem świętowali …

Wystawa w Galerii Kreatywnej

Płock kilkakrotnie gościł księdza poetę Jana Twardowskiego. Najczęściej przyjeżdżał do Książnicy Płockiej w towarzystwie krytyka …