Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W połowie marca 47-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, chwilę po tym jak jego żona zgłosiła interwencję. – Mężczyzna będący pod działaniem alkoholu wszczął awanturę, a nawet groził pozbawieniem życia. Został natychmiast zatrzymany – relacjonuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom. Dorota Słomkowska. – Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali obszerny materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej.
47-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się. Na wniosek policji i prokuratora rejonowego sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. – Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym jak przemoc wobec obcych – dodaje Dorota Słomkowska.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …