Zatrzymanie w Dobrzykowie

Płoccy policjanci przechwycili ponad kilogram amfetaminy. Czarnorynkowa wartość to około 50 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mężczyzn, zajmujących się tym przestępczym procederem, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali w Dobrzykowie dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się handlem narkotykami. Podejrzani to mężczyźni w wieku 34 i 27 lat, mieszkający w Płocku. Wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe. – Przestępcy poruszali się dwoma samochodami. Starszy mężczyzna pilotował młodszego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, którzy użyli psa do poszukiwań narkotyków, przeszukali oba pojazdy. W samochodzie młodszego pies zareagował na papierową torebkę, leżącą na przednim siedzeniu. Po sprawdzeniu okazało się, że w torebce znajduje się biały proszek. Tester użyty do badania tej substancji wykazał wynik w kierunku amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, zabezpieczone zostały również narkotyki, których waga po sprawdzeniu wyniosła ponad 1 kg. Wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota około 50 tysięcy złotych – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Zatrzymani zostali już przesłuchani przez prokuratora pod zarzutem handlu środkami odurzającymi. – Prokurator po zapoznaniu się z zebranym w sprawie materiałem dowodowym wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Gostyninie przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Krzysztof Piasek.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …