Wybił głową szybę w samochodzie

Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wybili szyby w samochodach. Jeden z nich wybił szybę głową, gdyż – jak oświadczył – pokłócił się z dziewczyną.
Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Hermana. Informację o wybitej szybie ktoś przekazał policji telefonicznie. – W wyniku podjętej natychmiast interwencji policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Płocka w samochodzie peugeot boxer. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko wybił szybę w tym pojeździe, ale również ukradł radio. Łączna wartość strat to około 760 złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie, następnie został przesłuchany pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do zarzutu, nie składał jednak żadnych wyjaśnień. Po przesłuchaniu został zwolniony – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Kolejna szyba została wybita w toyocie zaparkowanej przy ulicy Piekarskiej. – Policjanci na miejscu uzyskali informację, że wcześniej załoga karetki pogotowia udzielała na ul. Piekarskiej pomocy mężczyźnie, który miał obrażenia głowy. Obrażenia powstały w wyniku tego, że mężczyzna wcześniej właśnie głową wybił szybę w toyocie. Po udzielonej mu pomocy medycznej został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy, zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła ponad 2 promile. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany pod zarzutem uszkodzenia pojazdu. Mężczyzna przyznał się do zarzutu, oświadczył, że wybił tę szybę głową, gdyż pokłócił się z dziewczyną – dodaje Krzysztof Piasek.
Za kradzież z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie mienia do 5 lat pozbawienia wolności.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …