Wieźli narkotyki z Czech

Kilka dni temu w Płocku i Warszawie policjanci zatrzymali czterech mężczyzn zamieszanych w przemyt narkotyków. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych, dwaj pozostali są pod dozorem policji. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku.
Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w okolicach Płocka. – Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Płocku wraz z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali citroena, którym poruszali się dwaj mężczyźni. Według informacji, które zdobyli funkcjonariusze, zatrzymani mieli przewozić autem narkotyki kupione w Czechach. Informacja ta potwierdziła się. W samochodzie mundurowi odnaleźli ponad kilogram soli kokainowej – mefedronu. 32- i 35-latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Jak ustalili policjanci, narkotyki kupowane w Czechach miały trafić do Płocka i Warszawy – informuje zespół prasowy KWP w Radomiu.
Tego samego dnia w Płocku i Warszawie policjanci zatrzymali 27-latka i 35-latka podejrzanych o współpracę z wcześniej ujętymi mężczyznami. – Zabezpieczono ponad 70 gramów kokainy oraz prawie 200 gramów marihuany. Oni także trafili do policyjnego aresztu – dodają policjanci z Radomia.
Śledztwo, które wszczęła w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Płocku, powierzono do dalszej realizacji Wydziałowi dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu, którego policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie. – Zatrzymane osoby mogą odpowiedzieć teraz przed sądem za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, a także za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi od roku do 10 lat więzienia – podsumowuje zespół prasowy mazowieckiej policji. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …