fot. SM

Wciąż łamią przepisy

Od wiosny tego roku strażnicy miejscy dostali blisko 270 informacji o samochodach nieprawidłowo zaparkowanych przed szpitalem wojewódzkim na Winiarach.
Pod koniec ubiegłego roku został oddany przy ul. Medycznej parking dla 67 samochodów. Sąsiaduje on z przystankiem autobusowym. Drugi, na ponad 180 aut, został oddany wiosną tego roku. Mimo to wciąż wielu kierowców decyduje się zostawiać swoje pojazdy w rejonie dojazdu do głównego wejścia szpitala wojewódzkiego i oddziału ratunkowego. Stąd częste interwencje straży miejskiej. – Dla tak bezmyślnego lekceważenia obowiązujących przepisów nie ma usprawiedliwienia. Zmuszeni jesteśmy do podjęcia bardziej drastycznych działań w stosunku do osób łamiących obowiązujące przepisy ruchu drogowego w rejonie szpitala. Odstępujemy od pouczeń, a wykroczenia kończyć będziemy jedynie w postępowaniu mandatowym lub – w wypadku odmowy przyjęcia mandatu karnego – wnioskami do sądu – informuje rzecznik prasowy straży miejskiej Jolanta Głowacka.
Municypalni przypominają, że na mandat w kwocie 300 zł i 1 punkt karny narażają się wszyscy kierujący, którzy pozostawią swoje auto, zastawiając część skrzyżowania przy dojeździe do głównego wejścia szpitala i oddziału ratunkowego przy ul. Medycznej. Tak nieprawidłowo zaparkowane auto może zostać również odholowane na parking strzeżony, a wtedy koszty związane z odzyskaniem pojazdu wzrastają do prawie 1000 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …