Ukradli samochód, wpadli do rowu

Policjanci z Posterunku Policji w Łącku (powiat płocki) ustalili sprawców kradzieży samochodu. Jeden z nich został zatrzymany przez Straż Graniczną na lotnisku w Modlinie. Podejrzani to 23-letni mieszkaniec gminy Łąck oraz 25-letni płocczanin. Uszkodzony samochód został odnaleziony w lesie.
O kradzieży samochodu policjanci z Łącka zostali powiadomieni w środę, 3 maja, około południa. – Kradzież miała miejsce w nocy z 2 na 3 maja. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Łąck oświadczył, że należący do niego opel astra został skradziony z terenu jego posesji – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
W czasie prac funkcjonariusze uzyskali informację, że w Woli Łąckiej samochód tej marki był w nocy wyciągany z przydrożnego rowu. Policjanci ustalili również, że związek z kradzieżą mogą mieć dwaj mężczyźni, którzy 2 grudnia gościli u pokrzywdzonego. – W związku z tymi ustaleniami policjanci zatrzymali jednego z tych mężczyzn – 23-letniego mieszkańca gminy Łąck. Mężczyzna początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak później oświadczył, że razem ze swoim kolegą ukradli opla. Kiedy jechali przez Wolę Łącką, wpadli do przydrożnego rowu. Ktoś wyciągnął ich ciągnikiem. Podejrzany oświadczył również, że uszkodzony samochód porzucili w lesie. Mężczyzna wskazał to miejsce – dodaje Krzysztof Piasek.
Ustalono, że drugi sprawca kradzieży miał zamiar 3 maja odlecieć za granicę z lotniska w Modlinie. Policjanci powiadomili o tym Straż Graniczną na lotnisku. Funkcjonariusze SG zatrzymali drugiego mężczyznę i przekazali go policji. Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec Płocka. – Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, zostaną przesłuchani pod zarzutem kradzieży pojazdu, za co w kodeksie karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony pojazd został już przekazany właścicielowi – podsumowuje K. Piasek.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …