Trzej mężczyźni podejrzani o kradzieże

Policjanci z komisariatu na Podolszycach zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy ukradli wyroby ze stali kwasoodpornej. Jak się okazało, podejrzani wcześniej ukradli również komplet kół oraz dokumenty z samochodu.
Jak informuje policja, zaczęło się od informacji uzyskanej w wyniku pracy operacyjnej. Dzięki temu 9 grudnia funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przy ul. Jędrzejewo ukradli wyroby ze stali kwasoodpornej. Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Płocka oraz dwaj mieszkańcy gminy Radzanowo w wielu 23 i 44 lat.
– Mężczyźni przyznali się do kradzieży i wskazali gdzie tej kradzieży się dopuścili. Odzyskane przedmioty zostały zwrócone właścicielowi. Sprawa jednak nie została zakończona. Po przewiezieniu zatrzymanych do komisariatu oraz w wyniku przeprowadzonych przez policjantów dalszych czynności okazało się, że zatrzymani mają również związek z kradzieżą 2 kompletów kół – aluminiowych felg i opon od bmw. Doszło do tego na przełomie maja i czerwca tego roku. Pokrzywdzony nie zgłosił tego policji – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Dalsze ustalenia pozwoliły funkcjonariuszom dotrzeć do osoby, która kupiła skradzione koła. To 23-letni mieszkaniec gminy Radzanowo.
– W miejscu jego zamieszkania został odnaleziony tylko jeden komplet kół, gdyż – jak oświadczył „nowy właściciel” – drugi komplet felg sprzedał na złom, ponieważ były uszkodzone. Mężczyzna twierdzi, że nie wiedział, że koła pochodzą z kradzieży. Uznał, że cena, za jaką kupił te koła, to okazja. Zapłacił w sumie 350 złotych – dodaje Krzysztof Piasek.
Policjanci nadal prowadzili jednak czynności, w wyniku których ustalili, że zatrzymani mężczyźni skradli również dokumenty z samochodu mercedes. Ta kradzież miała miejsce 2 grudnia. Dokumenty – między innymi dowód rejestracyjny i karta pojazdu zostały wyrzucone na polu. Zatrzymani wskazali miejsce ich porzucenia. Dokumenty znajdowały się tam nadal, zabezpieczyli je funkcjonariusze. – Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty 3 kradzieży. Przyznali się do nich i złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Zarzuty paserstwa usłyszy również mężczyzna, który kupił koła po „okazyjnej cenie”, co powinno wzbudzić u przyszłego nabywcy wątpliwości co do legalności ich pochodzenia – podsumowuje K. Piasek. – Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo kodeks przewiduje karę do 2 lat więzienia. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …