Trafili do aresztu

Płoccy policjanci zatrzymali dwoje dilerów, którzy od grudnia 2015 roku do października tego roku sprzedali narkotyki o wartości blisko 92 tysięcy złotych. Sąd aresztował zatrzymanych na trzy miesiące.
Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową wpadli na trop pary dilerów w ramach realizacji informacji operacyjnej. – Para została zatrzymana w swoim mieszkaniu w Płocku. Była to 43-letnia kobieta i jej 41-letni partner. W mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 41 gramów marihuany, około 141 gramów amfetaminy i jedną tabletkę metamfetaminy. Łączna wartość tych narkotyków to blisko pięć i pół tysiąca złotych. W toku prowadzonych dalszych czynności policjanci ustalili, że para zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków w swoim mieszkaniu od grudnia 2015 roku – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów rozprowadzania w okresie od grudnia 2015 roku do października 2016 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, narkotyków w ilości 3 kilogramów amfetaminy o wartości nie mniejszej niż 90 tysięcy złotych oraz 19 tabletek metamfetaminy o wartości nie mniejszej niż 180 złotych i 60 gramów marihuany o wartości nie mniejszej niż 1800 złotych. – Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za rozprowadzenie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności – podsumowuje Krzysztof Piasek. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …