Siedem firm objętych śledztwem płockiej prokuratury

Płocka Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo przeciwko firmom, które w latach 2014 – 2017 w nieuczciwy sposób nakłaniały ludzi do podpisywania umów na usługi telekomunikacyjne, telemedyczne i dostawy energii elektrycznej. Ofiarami padały przede wszystkim osoby starsze, którym wmawiano, że podpisują umowy z dotychczasowym dostawcą usług Okazywało się jednak, że były to umowy na dostawę usług z nowymi firmami.
Śledztwo w płockiej prokuraturze trwa od września ubiegłego roku. Do tej pory ustalono już 4 966 osób, które padły ofiarą nieuczciwych praktyk. Jednak śledczy szacują, że pokrzywdzonych może być nawet około 30 tysięcy. Stąd apel prokuratorów, by osoby, które zawarły umowy z nieuczciwymi firmami i czują się pokrzywdzone zgłaszały ten fakt do prokuratury.
Początkowo – od 2015 roku – śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Płocku. W ubiegłym roku Prokurator Krajowy zadecydował, że postępowanie ma przejąć Prokuratura Okręgowa. Ale to nie wszystko. Do Płocka trafiły podobne sprawy prowadzone przez inne prokuratury w całym kraju. – Teraz zgłaszają się do nas pojedyncze osoby, pokrzywdzone działaniami nieuczciwych firm. Kolejne przypadki są też przekazywane przez miejskich i powiatowych rzeczników praw konsumentów – mówi prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.
Najwięcej przypadków nieuczciwych praktyk do tej pory stwierdzono w Radomiu, Ciechanowie, Rybniku i Gdańsku Jednak pokrzywdzeni – głównie osoby starsze – to między innymi mieszkańcy Płocka, Warszawy, Wrocławia, Płońska, Wyszkowa, Krosna Odrzańskiego, Jawora, Hajnówki, Świdnika, Torunia.

Zobacz kolejny artykuł

Przyjechał do dziewczyny i… Włamał się do sklepu

Niecały dzień potrzebowali policjanci, aby ustalić sprawcę włamania do sklepu. Jak się okazało, złodziej włamał …