Seryjny włamywacz w rękach policji

Trzynaście zarzutów dotyczących włamań usłyszał 49-letni mieszkaniec Płocka, którego we wtorek, 31 lipca zatrzymali płoccy policjanci. Mężczyzna przyznał się do wszystkich przedstawionych zarzutów.
Płoccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, od maja pracowali nad sprawami dotyczącymi włamań do mieszkań znajdujących się w płockich wieżowcach. – Do mieszkań włamywano się w dzień, kiedy właścicieli nie było w domu. Z mieszkań ginęła głównie biżuteria, ale włamywacz nie gardził również alkoholem, telefonami czy sprzętem fotograficznym – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – W wyniku pracy operacyjnej płoccy policjanci wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z włamaniami. We wtorek funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca Płocka, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Piaska w Płocku.
Podczas przeszukania mężczyzny oraz jego mieszkania policjanci znaleźli między innymi wyłamane wkładki zamków oraz łom. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu łącznie trzynastu zarzutów włamań i usiłowania włamań do mieszkań w Płocku. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów. – Funkcjonariusze prowadzą jednak nadal sprawdzenia pod kątem udziału zatrzymanego w innych tego typu włamaniach. Za kradzież z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Krzysztof Piasek.

(jac)
fot. KMP w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …